Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ennio Morricone a magyarokat választotta

Ennio Morricone a magyarokat választotta

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 10. 20.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

A világhírű zeneszerző és karmester utolsó európai turnéján a méltán híres magyar Modern Art Orchestrával lép fel.

A turné február elején indul Párizsban, majd Prága, Berlin, Zürich után a budapesti állomás 2014. február 15-én lesz a Papp László Sportarénában. A nagyszabású produkciót a rajongók ezek után Bécsben láthatják és hallhatják, majd áprilisban Münchenben, Luxemburgban, Brüsszelben, Amszterdamban és Kölnben.  A koncerteken Ennio Morricone legismertebb filmzenéi csendülnek majd fel a Modern Art Orchestra előadásában. A zenekart maga Morricone vezényli majd.

fotó: flonthego.com
"Nagyon nagy megtiszteltetés számunkra, hogy egy ilyen nagyszabású produkció szervezői lehetünk és egy ilyen legendás művésszel dolgozhatunk együtt" – nyilatkozta a koncertsorozat producere, Guba Gábor. "A turnét több nemzetközi cég is szívesen megszervezte volna, ezért külön elismerésnek érezzük, hogy a Mester és a mendezsmentje minket választott és bizalmat szavazott nekünk."

Az olasz száramazású zeneszerző több, mint ötszáz film zenéjét komponálta, amelyek közül a legismertebbek az Egy maréknyi dollárért, a A Jó, a Rossz és a Csúf,  a Volt egyszer egy Vadnyugat,  A profi, a Volt egyszer egy Amerika, a Polip,  A misszió, az Aki legyőzte Al Caponét vagy az Aranyeső Yuccában. Számos Golden Globe, Grammy és egyéb díjai mellett hat Oscar Díjat is kapott, amelyek közül a legutóbbi egy életműdíj volt 2007-ben.

A Modern Art Orchestra és koncertmestere Bujtor Balázs nagyon nagy megtiszteltetésnek érzi, hogy Morricone mellettük tette le a voksot annál is inkább, mert így Magyarország és a magyar művészek számára is nemzetközi elismerést és ismertséget szerezhetnek. A zenekar már többször vett részt nemzetközi produkciókban és számos elismert külföldi előadóval dolgozott együtt, de ez a felkérés minden kétséget kizáróan minden eddiginél nagyobb mérföldkő számukra.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Magyarok Elismerés Modern Art Orchestra

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr577926978

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard