Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Váratlan fordulat Voronyezsnél

Váratlan fordulat Voronyezsnél

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 10. 26.
Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
2023-01-25 19:54:37

Február 1-én a Chemin Neuf lép fel a BMC Opus Jazz Clubjában. Nem mindennapi koncertélményt ígér a

Ambient a troposzféra határáról
2023-01-25 11:00:56

Új albummal és klippel jelentkezik a kísérletező kedvű billentyűs, Grócz Bence. A Konkoi szólóprojekt

Az év írója szerint Budapest valamit nagyon tud
2023-01-23 19:53:19

Szilágyi Zsófia Emma elsőkönyves szerző kapta a 2022-es Arany Medál díjat az Év Írója kategóriában. Vele

Mit gondolt Scruton a zenéről?
2023-01-19 16:06:27

Roger Scruton (1944-2022) angol filozófus számos esztétikai értekezést írt,  A zenéről  c. könyve az MMA

további bejegyzések a szerzőtől »

Egy lelőtt magyar bombázó, és legénységének maradványaira bukkantak kutatók. A négynapos magyar-orosz expedícióról a moe-online.ru orosz hírportál számolt be.

A Caproni 135-ös bombázót 1942. október 31-én lőtték le Voronyezs térségében. Hetvenegy évig voltak a föld alatt a roncsdarabok Kopanyiscse falunál, amely a dél-oroszországi Voronyezstől mintegy 60 kilométerre délre található.

A települést nem foglalták el megszálló csapatok, ugyanakkor az ellenséges repülők légicsapásainak ki volt téve - írta az orosz hírportál. Azt feltételezik, hogy a bombázó annak a magyar repülőszázadnak a tagja volt, amely a Belgorodi területen lévő Ilovka településnél állomásozott a második világháborúban. Ebből a géptípusból 24 darab szolgált a keleti fronton a magyar katonai légierőnél, közülük mindössze kettőt lőttek le a szovjet csapatok.

A magyar bombázó nyomait, a gép néhány darabját tavaly ősszel találták meg a roncskutatók. A moe-online.ru cikke szerint kevés maradt a  Caproniból, mert nagy része elégett, ami pedig megmaradt, azt elhordták a helyi lakosok.  Az orosz kutatók egy ezüst kétpengőst már a magyar kutatók előtt megtaláltak. A héten sikerült kiásni a hűtőbordák darabjait, a főtengely és a motor megmaradt részét, valamint a fényképező-berendezés állásszögét vezérlő rudazatot. A televízióban bemutatták a pilóta szarvkormányának egy darabját a Caproni felirat töredékével. Megtaláltak egy egyenruhagombot is, valamint a halottak csontjait.

A moe-online.ru kiemelte, hogy a magyar roncskutatók nagy gondossággal vizsgálták át a bombázó lezuhanásának helyét, hogy honfitársaik maradványaiból semmi ne maradjon a földben. Magó Károly, a magyar roncskutató csapat vezetője az NTV orosz televíziónak elmondta, hogy a négyfős legénység Asztalos Ferenc zászlós parancsnoksága alatt vett részt a bevetésben. A magyar szakember arról is beszámolt az orosz televíziónak, hogy Seregélyesen előkerült egy orosz Il-2-es roncsa a pilóta földi maradványaival együtt, akit 2013. szeptember 2-5. között exhumáltak a Don kutató egyesülés képviselőjével, Borisz Davidov orosz hadtörténésszel. Kiderült, hogy egy Voronyezs megyéből származó orosz pilótáról, Lev Vorobjovról van szó.

Az orosz hírportál szerint az még kérdés, hogy mi lesz a magyar repülősök maradványaival. A magyar kutatók hosszas egyeztetés elé néznek az orosz kulturális minisztériummal. Valószínűleg a rudkinói magyar katonai temetőben temetik el a legénység tagjainak maradványait.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Szovjetunió II. Világháború Magyarok Régészet Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Emlékművet állít a vonósnégyes Emlékművet állít a vonósnégyes
  • Kincsre bukkantak a Várban Kincsre bukkantak a Várban
  • Miért pocsék régész Indiana Jones? Miért pocsék régész Indiana Jones?
  • Volt egyszer egy kitörés Volt egyszer egy kitörés
  • Honfoglalás kori kincsek nyomában Honfoglalás kori kincsek nyomában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr237927190

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard