Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Újabb felhajtás Banksy képe körül

Újabb felhajtás Banksy képe körül

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 11. 12.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

615 ezer dollárért (135 millió forint) talált gazdára egy október végi árverésen Banksy náci katonával kiegészített tájképe. A graffitiművészhez hasonlóan névtelenségbe burkolózó vásárló azonban később visszalépett.

November elején már írtunk arról, hogy egy 50 dollárért árusított festmény több mint tizenkétezerszeres áron kelt el azután, hogy a graffitiművész saját figurájával, egy náci katonával egészítette ki az amúgy érdektelen, giccses tájképet.

Banksy: A gonosz banalitásának banalitása (Forrás: worldofwonder.net)
A Halloween napján tartott internetes árverés bevételét a Housing Works nevű alapítvány részére,  AIDS-es hajléktalanok megsegítésére ajánlotta fel a névtelenségét féltve őrző utcaművész.

Banksy-hez hasonlóan a vevő személyisége is titokban maradt - az aukció honlapján "gopetri" néven regisztrált, és övé lett a nyertes licit. Hamar kiderült, hogy a graffitiművésszel ellentétben a vevő nem fog megfeleni a várakozásnak. Az árverés után rögtön visszalépett, és kihúzta magát a fizetés alól, a Housing Worksre hagyva a feladatot, hogy újabb vevőt találjon.

Az alapítvány felkereste az aukció további magas összegeket ajánló licitálóit, és talált egy másik anonimitásba burkolózó résztvevőt, aki ismeretlen árért megvette a festményt. És mi történt gopetrivel? „Még mindig nyomozunk, miért bújt ki a fizetés alól, és fenntartjuk magunknak a jogot, hogy döntsünk az ügyben" - mondta Matthew Bernardo a Hosuing Workstől. „De boldogak vagyunk a (második) eladásnak. Lezárult a folyamat, és végül jó helyre került a kép."

Fotó: talkingpointsmemo.com
Banksy az átlagos tájkép előterébe applikált egy egyenruhás, jobb karján horogkeresztet viselő náci katonatisztet, amint az révetegen tekint előre a hegyeket és folyót ábrázol tájra. A már a saját kézjegyét is viselő festménynek a gerillaművész A gonosz banalitásának banalitása címet adta, utalva Hannah Arendt filozófusnak az Eichmann-perről szóló tudósítására, A gonosz banalitására.

A brit graffitiművész ezzel a jótékonysági akcióval fejezte be New Yorkban egy hónapig tartó gerilláskodását, amelynek során minden reggel egy-egy művészi falfirkával lepte meg a városlakókat a legkülönbözőbb és legváratlanabb helyeken.

Forrás: New York Magazine

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Banksy Pénz Aukció Jótékonyság Festmény Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Art and Antique: február 6-án kezdődik a művészeti seregszemle Art and Antique: február 6-án kezdődik a művészeti seregszemle
  • Szeretetcsoki - Egy tábla csokival a beteg gyermekekért Szeretetcsoki - Egy tábla csokival a beteg gyermekekért
  • Jótékonysági koncert a Budapesti Vonósokkal Jótékonysági koncert a Budapesti Vonósokkal
  • Amerikában és Dél-Afrikában is rajonganak a magyar szocreálért Amerikában és Dél-Afrikában is rajonganak a magyar szocreálért
  • Érkezik a Füred Art Week - tízmilliós műtárgyak a Balaton partján Érkezik a Füred Art Week - tízmilliós műtárgyak a Balaton partján

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr787927752

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard