Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Don Quijote 2023-ban feltámad!

Don Quijote 2023-ban feltámad!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 11. 19.
Trapesített Nemzeti dal, agresszív sofőr, és biokertészkedés a Bëlga új lemezén
2025-05-16 15:00:00

Mindenféle felvezetés nélkül, tegnap megjelent a Bëlga új nagylemeze Egyre gondolunk címmel. A dalok az

Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás
2025-05-16 08:55:49

A produkció a legmodernebb technika segítségével vezeti be a látogatókat Klimt csodálatos világába, amely

Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
2025-05-14 10:56:32

Még egy teaser készült az Oscar-, Golden Globe-, Bafta-díjas és cannes-i nagydíjas Saul fiát és a

Gyergyói népzene a Hagyományok Háza Szabadegyetemén
2025-05-13 18:00:00

A Gyergyói népzene - három generációs örökségvédelmi program megálmodói, értékmentő munkájukat, annak

további bejegyzések a szerzőtől »

La Mancha lovagja a nagy érdeklődésnek, a nagy szeretetnek és a közös harcnak köszönhetően új életerőre kap és 2023-ra mindannyiunk meglepetésére feltámad.

A Bolondság Lovagjának sírját 2013 novemberében felszabadították, az előadást eltemették. 8 év és 80 előadás után utolsó alkalommal nyílt meg a Don Quijote Mauzóleum, La Mancha lovagjának élő installációkból épült emlékhelye.

A Don Quijote Mauzóleum rockkoncert, múzeumi kiállítás, tánc- és prózaszínházi előadás, performance, laza buli és színházi nyelvkurzus egyben. A színházi kiállítás élő mobil-installációi mind egy-egy Don Quijote analógia.  Az installációkon minden szereplő Don Quijote, akár férfi, akár nő. A falra veített "mű-nézők" lelkesen követik az eseményeket, így a siker is garantált. Dulcinea a nézők között rejtőzködik, Sancho a teremőr.

A Don Quijote Mauzóleumot 2005. október 17-én mutatták be az Artus Stúdióban, a Budapesti Őszi Fesztivál keretében, a stúdió egyik legsikeresebb előadása lett belőle. 2006-ban elnyerte a Veszprémi Összművészeti Fesztivál fődíját, ugyanebben az évben a legszebb pillanat és a legjobb tér díját a Szegedi Alternatív Színházi Szemlén.


2008-ban a Nemzeti Táncszínház az előadást beavató színházi programja keretében mutatta be. A sikerre való tekintettel 2010-ben is tartottak beavató színházi előadásokat Budapesten a Nemzeti Táncszínházban és az Artus Stúdióban, Jászberényben a Malom Színházban valamint Tatabányán a Jászai Mari Színházban. 2010 májusában az előadás a Kaposvári Gyermek és Ifjúsági Színházi Találkozó versenyprogramjában szerepelt.

A Don Quijote-t eddig nyolcvanszor játszották Magyarországon és külföldön. A darabtemető után a sikeren felbuzudlva az Artus szokatlan tettre szánta el magát: úgy döntöttek, 10 év után újra feltámasztjűk a darabot, aminek dátumait és körülményeit már most nyilvánosságra hozták.
Következő előadások:
2023. november 2-3-4, 20:00, Artus Stúdió

Jegyek már elővételben kaphatók! A helyek száma limitált - már most érdemes bejelentkezni. Jegyfoglalás az info@artus.hu-n vagy a +36 30 820 3865-ös telefonszámon!

A műsor és a jegyárak változtatásának jogát a szervezők fenntartják.

Az előadás változatlan szereposztásban lesz látható.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Koncert Színház Kiállítás Tánc Don Quijote Installáció

Ajánlott bejegyzések:

  • Újra lesz Nagy Utcaszínház a Szigeten Újra lesz Nagy Utcaszínház a Szigeten
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő
  • Vajdasági színházi előadások mutatkoznak be a 13. Vendégváró Fesztiválon Vajdasági színházi előadások mutatkoznak be a 13. Vendégváró Fesztiválon
  • Körforgásban – Tradíció és modernitás egy új, formabontó divatszínházi előadásában Körforgásban – Tradíció és modernitás egy új, formabontó divatszínházi előadásában
  • Indul az Ördögkatlan Indul az Ördögkatlan

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr987927982

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard