Andrew Ferez orosz illusztrátor szürreális rajzain saját fantáziájának történetei elevenednek meg. Képein lenyűgöző montázsokat hoz létre a valóság elemeinek torzításaiból.
A moszkvai székhelyű művész digitális rajzain egy különös hangulatú, kifinomult, de sokszor sötét légkört hordozó világ tűnik fel. Az alkotó az emberi arcokat változatos területeken használja fel a maga kreatív módján: egyszer egy őszi fa levelei veszik fel egy női arc vonásait, máskor a ház ablakaiból domborodik ki egy reménykedő kifejezés.A rajzos történeteken a női alakok több helyen is felbukkannak a természeti vagy városi környezetben, de mindenhol különös kapcsolatba kerülnek a hátterükkel. Ezért nem tudjuk (és talán nem is kell) eldönteni, az épületek és a fák szolgálnak háttérként és az emberek velük összefonódva kerülnek a képek középpontjába, vagy éppen fordítva.
A látszólag össze nem illő elemek az illusztrátor világában szerves egységet képeznek: az írógépből égő katedrális lesz, az épülő város egy kötéltáncos gyakorlópályájaként szolgál, a világvégi zongorán pedig egy vidéki kastély telepszik meg. Minden kép mögött egy teljes történet húzódik, amelyet a befogadó saját olvasatában hozhat létre.
Forrás: My Modern Metropolis