A Jászai Mari-díjas színésznő, a Magyar Köztársaság Érdemes művésze 1941. december 28.-án látta meg a napvilágot Debrecenben.
1965-ben Magyarországon forgatták a Ferien mit Piroschka című vígjátékot, melyben Tordai egy tragikus sorsú táncosnőt alakított. 1967-ben az osztrák Franz Antel hazánkban kívánta elkészíteni a Die Wirtin von der Lahn című filmjét, melynek női főszerepét Tordai kapta. A film nagy sikert aratott német nyelvterületen, az évek folyamán több folytatást készítettek hozzá.

Tévéfilmes karrierjének kiemelkedő darabjai között olyan filmek szerepelnek, mint például A gyáva, melyben a címszereplőt formálta meg, vagy a Jó estét nyár, jó estét szerelem feldolgozása, melyben a tragikus sorsú Karácsony Nagy Zsuzsát keltette életre. Az 1973-ban készült operett film, a Bob herceg eredetileg a televízió számára készült, de mozikban is bemutatták: ott Viktória hercegnőt alakította.
1976. június 18-án megszületett lánya, Horváth Lili, aki szintén a színészi pályát választotta: anya és lánya mind színpadon, mind filmen is játszott már együtt. Tordai Teri az 1980-as évek közepétől főleg színpadon játszott, azonban a tévében is láthattuk. Legutóbbi filmjei a Szinglik éjszakája, és a 2011-ben elkészült Kaland.
Forrás: Wikipedia