Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Sikeresen zárult az amerikai turné

Sikeresen zárult az amerikai turné

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 01. 16.
„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

további bejegyzések a szerzőtől »

73 előadást tartott Észak-Amerikában szeptember 13. és december 16. között a Magyar Állami Népi Együttes. Az amerikaiak és a magyarok körében is sikert arattak.

A MÁNE tizenöt táncos párja hat zenésszel és egy énekes szólistával lépett fel San Franciscótól Torontóig. A szeptemberben kezdődött amerikai turné a Magyar Rapszódia címet viselte, a kétszer 50 perces program ihletője a magyar néphagyomány és Liszt muzsikája.

Fotó: Dusa Gábor
„Sok helyen és sokszor elhangzott már, hogy Magyarország legnagyobb értéke a kultúrája, legyen az klasszikus, kortárs vagy tradicionális" - írta beszámolójában Mihályi Gábor, a Magyar Állami Népi Együttes művészeti vezetője. „Ennek a kijelentésnek a valóságáról személyesen győződhettünk meg ezen a vendégszereplésen, hiszen nem volt olyan előadás, ahol a harmadik kikövetelt ráadás után a közönség nem felállva ünnepelte volna a Magyar rapszódia előadásunkat és a Társulat művészeit."

„Miközben a nézőink többsége semmilyen magyar gyökerekkel nem rendelkező amerikai volt, az a szándék, hogy a műsor segítségével szólítsuk meg a diaszpórában élő magyarságot, maradéktalanul teljesült" - mondta el a közönség összetételéről a művészeti vezető.

Fotó: Illyés Tibor
A Magyar Állami Népi Együttes legutóbb 2007-ben vendégszerepelt az Egyesült Államokban. Meghívójuk a Columbia Artists, amely egyebek között olyan élvonalbeli hivatásos népi együtteseket turnéztat, mint a Michael Flatley- vagy a Mojszejev-társulat. A MÉNE amerikai szerepelését a Magyar Kulturális Alap és a Külügyminisztérium támogatta.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
USA Néptánc Folk Magyarok Magyar Állami Népi Együttes Turné

Ajánlott bejegyzések:

  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • A pekingi nagyszínpadról gyimesi gyermektáncosok forgatagába - a MÁNE nemzetközi sikere A pekingi nagyszínpadról gyimesi gyermektáncosok forgatagába - a MÁNE nemzetközi sikere
  • Szatmári tánckör, azaz Körtánc Szatmári tánckör, azaz Körtánc
  • Határtalan Táncfőváros ezen a hétvégén a Hagyományok Házában Határtalan Táncfőváros ezen a hétvégén a Hagyományok Házában
  • Édeskeserű a Hagyományok Házában Édeskeserű a Hagyományok Házában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr377930000

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard