A koreai Do Dance csapata a tavalyi év nagysikerű előadása után ismét Magyarországra érkezik. Február 20-án 18 órakor Koreai Kulturális Központ színpadán adják elő különleges darabjukat.
A művészeti határokat átlépő formáció 4 főből áll, előadásaikban ötvözik a kalligráfia, a tánc és a videóművészet elemeit, melyekkel mély filozófiai gondolatokat közölnek. A Do Dance különlegessége, hogy gesztusaikkal, mozdulataikkal azon emóciókat is megjelenítik, melyeket az adott pillanatban éreznek. Professzionális mozgásuk pedig azt az illúziót keltik a nézőkben, mintha nem is egy színielőadást, hanem egy filmet néznének.Kosztümjeik önmagukban is művészi alkotások, melyeket maguk az együttes tagjai készítettek hagyományos koreai hanji papírból. Az idei évben bemutatott előadásuk egy 6 részből álló válogatás, melyek koreai tradicionális, modern és kreatív táncmodulatokkal jeleníti meg a Koreát jelképező műfajokat, történeteket.
A Do Dance 2007-ben alakult, nívós előadásmódjukat mutatja, hogy 2008-ban Jeonju város kulturális delegációjának választották meg őket, hogy világszerte bemutassák Jeonju tradicionális értékeit. Jeonju az egyik legautentikusabb koreai város, híres a dak-ból készült hanjiról, illetve jellegzetes ételéről, a jeonju bibimbap-ról is ismert.
A táncelőadással egyidőben megnyitja kapuit a „fény festőművészeként" híressé vált Bang Hai Ja tárlata A fény tánca címmel. Az 1937-es szöuli születésű művész a koreai absztrakt festők első generációjához tartozik, a koreai kortárs művészet egyik kiemelkedő alakja. 1961 óta Franciaországban él és alkot.
A művészetkritikus Pierre Cabanne, Gilbert Lascault, Olivier Germain-Thomas, Maurice Benamou, André Sauge és Charles Juliet a következőképpen jellemezték munkásságát: Bang Hai Ja a természetes színek, alapanyagok és különböző festészeti módszerek ötvözésével alkotja meg a fény világát. Az általa teremtett fényben fellelhetőegy sajátos harmónia, a művész élete, „belső mosoly", a fény lélegzete, az időn felülemelkedő örökkévalóság utáni kutatás jelenik meg műveiben.
A kimért, szűkszavú Bang Hai Ja festményei spirituálisak, képi világa újszerű. Bang Hai Ja festményeiben megtaláljuk a költészetet, a zenét és a testetlen lélek rezonanciáját. Alkotásai a meditáció és az elmélkedés világába visznek minket, általuk újra felfedezhetjük önmagunkban a rég elfelejtett belső fényt.
Több mint 70 önálló kiállítása volt már világszerte, így Franciaországban, Dél-Koreában, Németországban, az Egyesült Államokban, Kanadában, Svédországban, Belgiumban, Svájcban és Japánban. Magyarországon a Koreai Kulturális Központban február 20. és március 20. között tekinthető meg a kiállítás, február 22-én 14 órakor pedig a művésznő előadást is tart.
A kiállítás megtekintése ingyenes. Az ecset énekel, a tus táncol című táncelőadásra és a 22-i előadásra regisztráció szükséges a koreaikultura@koreaikultura.hu e-mail címen.