A Merkúr körül keringő szonda több mint 200 ezer fotót küldött haza, és még mindig vizsgálódik. A NASA Messenger űrszondája 2011 óta kering a legbelső bolygó körül.
A szakemberek eredetileg csak 1000-2000 képre számítottak, ám a szonda ezt a célt már régen túlszárnyalta.Nancy Chabot, a szonda kutatócsapatának egyik szakembere szerint a 200 ezer fotó igazán lenyűgöző teljesítmény a szondától, és még jobban várják a későbbi felvételeket, amikor a Messengert alacsonyabb magasságba viszik, és a legnagyobb felbontású fotókat nyerik majd a Merkúr felszínéről.
A kutatócsapat négyképes mozaikot készített a Merkúr felszínéről, hogy megemlékezzen eme új mérföldkőről. A szonda jelenleg második meghosszabbított misszióját végzi, közelebbről veszi szemügyre a bolygó felszínét, mint valaha, így lehetővé teszi, hogy a kutatók pontosabb képet alkothassanak róla.
A 446 millió dolláros Messenger-misszió (MErcury Surface, Space ENvironment, GEochemistry and Ranging) 2004-ben indult és az első emberkéz alkotta készülék a Naprendszer legbelsőbb bolygója körül, amely ráadásul létrehozta a Merkúr felszínének első teljes térképét. Második meghosszabbított missziója a tervek szerint 2015-ig tart.
Forrás: Hirado.hu