Jövő hétvégén mindez együtt várja az élvezetek halmozóit. Fonó Pódium és Wine & Violin Hegedűkészítők Szalonja készül a Fonó Budai Zeneházban.
Ezután a Misztrál együttes koncertje következik. A Misztrál együttes vers- és népdalfeldolgozásai bejárták már az országot és a világ egy részét. Magyar és külföldi költők versei, valamint népdalfeldolgozások szerepelnek repertoárjukon. Megzenésítéseik forrása a magyar népzenei hagyomány, amelyet gyakran ötvöznek a ma divatos világzenei irányzatokkal is. Dalaik egyre inkább önálló minőséget, sajátos „Misztrál-hangzást" hordoznak. A kimagasló vokális képességű, számos akusztikus hangszert megszólaltató együttes "best of" koncertjén most a legkedvesebb dalokból válogat. A programok közben a Ruppert Pincészet tart borkóstolást a Fonóban.
Szombat-vasárnap a Wine & Violin Hegedűkészítők Szalonja rendezkedik be a helyszínen, amelynek keretében hangszerkiállítást és koncerteket kínálnak a szervezők.
Kevés szakma van a világon, amely nem futószalagon termeli termékeit, ahol a mester keze munkája döntő jelentőségű. Ezek egyike a hegedűkészítőé, a másik személyességet igénylő szakma pedig a borászoké. A harmadik alkalommal megrendezett Wine & Violin Hegedűkészítők Szalonján – amelyből a hosszabb Fonó Szalon sorozat kinőtte magát - hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be, az esti koncerteken pedig világhírű művészek tolmácsolásában remekművek szólalnak meg. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben a jelen hazai borászatok nedűit kóstolgathatjuk. A hegedűlakk narancs aranya a borok fehértől a mélyvörösig tartó árnyalatai, és az igényes mesterek munkái találkoznak a Hegedűkészítők Szalonjában.
Kiállító hegedűkészítők: Adonyi Iván, Bárdi Szabolcs, Etzler Bernd (vonókészítő), Faragó-Thököly Márton, Gollob Balázs, Guminár Tamás, Holló Bence, Lakatos László, Nagy András, Popara Nikola
Február 22-én, szombaton a 18 órakor tartott megnyitó után 19 órától a Magyar Reneszánsz együttes koncertje következik. A Magyar Reneszánsz Együttes Mandel Róbert vezetésével – aki maga is hangszerkészítő – ismert régizenész tagjaival akár napjaink "régizenei supergroup"-ja is lehetne. Ebben a formációban egy éve, a világ egyik legrangosabb régizenei fesztiválján, a Stockholm Early Music Festival-on mutatkoztak be óriási sikerrel. A magyar történelmi zenék gyűjteményekben maradtak fenn, amelyek egész Európában ismertek voltak. Buda és Erdély messzeföldön híres volt kultúrájáról, így az együttes a magyar hangszeres táncdallamok eredetét kutatva jutott el azokhoz a tabulatúrás könyvekhez, melyekből a Fonó Szalon koncertjének műsorát válogatták.
21 órától a Baráti Kristóf - Farkas Gábor duó koncertjét hallhatjuk. A Liszt-díjas Baráti Kristóf világhírű hegedűművész tavaly is a Hegedűkészítők Szalonjának vendégművésze volt, akkor szólóban, most egy duóprodukcióval érkezik. A művész fantasztikus technikai tudása és zeneisége miatt a legrangosabb zenekaroktól kap felkérést világszerte. Hangszere is különleges kincs: jelenleg egy 1703-as "Lady Harmsworth" Stradivarin játszik, amelyet a chicagói Stradivari Alapítvány bocsátott rendelkezésére. Kamarapartnere a szintén nemzetközi sikereket elért, Liszt-díjas zongoraművész, Farkas Gábor lesz.
Február 23-án, vasárnap 14 órakor nyitják meg a hangszerkiállítást. A Wine & Violin Hegedűkészítők Szalonja második napján 16 órakor a Hodinka Vonósnégyes ad koncertet, megtisztelve a készítőket azzal, hogy saját hangszereik mellett az új hangszereken is játszanak. Mindkét este során a Kézműves Borok Háza és Szentesi József Pincészete tart borkóstolást.
A szombati napra jegyek kaphatók a jegy.hu és a fono.hu weboldalakon, az Interticket országos hálózatában és a programok előtt helyszínen. Elővételben illetve diákoknak kedvezményes jegyvásárlás.
A vasárnapi napra a belépés ingyenes.