A londoni Természettörténeti Múzeum kiállításán megtudhatjuk, milyen emberek éltek a Brit-szigeten. Ez az első tárlat, mely bemutatja az összes fontosabb humán fosszíliát, melyet Nagy-Britannia területén találtak.
"Úgy 900 ezer évvel ezelőtt teljesen más világ volt itt. Volt olyan időszak, amikor annyira felmelegedett a klíma, hogy elefántok, rinocéroszok éltek errefelé, és vízilovak úszkáltak a Temzében. Később azonban hidegebbre fordult az idő, és rénszarvasok meg mammutok népesítették be a területet" – mesélte a múzeum vezető kutatója, Chris Stringer.Ezek a csontmaradványok 500 ezer évesek, és Simon Parfitt, a londoni egyetem archeológusa szerint arról tanúskodnak, hogy az itt élő ősemberek bizony megették halott rokonaikat. "Azt gondolom, hogy ez az egész egy pontos rituálé szerint történhetett. A koponyákból ugyanis ivóedényeket alakítottak ki. Az arccsontokon és az állkapocsmaradványokon nincsenek fognyomok, amiből arra következtetünk, hogy a fejet megkülönböztetett gondossággal kezelték. Temetés helyett ez volt a normális szertartás – magyarázta Simon Parfitt.
Az ember történetének egymillió éve (One Million Years of the Human Story) című kiállítás szeptember 28-ig várja az érdeklődőket a londoni Természettörténeti Múzeumban.
Forrás: Euronews