A Gadó Gábor–Fenyvesi Márton-Barcza Horváth József–Balázs Elemér Quartet március 1-jén, szombaton 20 órától lép fel a Trafó Kortárs Művészetek Házában.
Gadó Gábor hosszú évekig Párizsban élt, itt alakult meg a Gadó Gábor Quartet, melyben Matthieu Donarier tenorszaxofonossal, Sébastien Boisseau nagybőgőssel és Joe Quitzke dobossal játszik. Francia társaival Greetings from the Angel címmel készítette elsõ albumát, melyet a Homeward és a kimagasló sikerű Orthodoxia követett. 2003-ban elnyerte a francia L'Académie du Jazz által, az év európai jazzművészének évente odaítélt Bobby Jaspar életműdíjat.
Balázs Elemért a magyar zenei élet egyik legkiválóbb dobosaként tartják számon a szakmában. Pat Metheny szerint olyan zenész, aki képes minden egyes zenei pillanatot figyelemmel hallgatni, és olyan kiváló, spontán döntéseket tud hozni a színpadon, amellyel csak növeli zenésztársai játékának minőségét.
Balázs Elemér dobosként és zeneszerzőként – immár másfél évtizede meghatározó alakja a magyar jazzéletnek, s 1995 óta zenekarvezetőként is működik. Játszott a No-Spa zenekarban, oszlopos tagja a Trio Midnightnak, és állandó dobosa a Creative Art Ensemble-nek. Részt vett számos nemzetközi jazzfesztiválon, egyebek közt Perugiában, Marciacban, Nürnbergben, Zürichben, Münchenben, Koppenhágában, Tallinban, valamint a Pozsony, CIney és Dinant fesztiválokon is. Dolgozott Anette Lowmannel, Stepko Gutt-tal, Zbigniew Namyslowskival, Jukka Perkóval, Paolo Fresuval, Stephane Belmondóval, Steve Houbennel, Lee Konitz-al, Art Farmerrel, Pat Methenyvel, Rick Maritsaval, Charlie Marianoval, Randy Breckerrel, Al Jarreau-val, Darryl Jones-al és Joe Lovanoval.
2002 óta vezeti a Balázs Elemér Groupot, mely ugyanabban az évben az Around the world című albummal debütált. 2004-ben készítették el Balázs Józseffel közösen Salamon András Getnó című fim zenéjét, amely albumon a Balázs Elemér Group működött közre. 2005-ben a Refracting Sounds címmel megjelenő lemezük a Mahasz Gramofon díját kapta, valamint az év jazzlemeze lett. 2005-ben a Magyar Köztársaság Érdemrend Ezüst Keresztje kitüntetést kapta. Európa szerte rendszeresen fellép különböző fesztiválokon. Jelenleg kiemelten a világhírű Tim Ries szaxofonossal és a Rolling Stones Projecttel dolgozik Európában és a tengerentúlon egyaránt.
Barcza Horváth József középiskolás évei óta folyamatosan vesz részt a magyar jazzéletben. Olyan neves művészekkel játszott együtt, mint Kirk Lightsey, Benny Bailey, Tony Lakatos, Rick Margitza, Eric Truffaz, Snétberger Ferenc, Jack De Johnette, Ray Anderson, Frank London, Palle Mikkelborg.
Iskoláit a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Budapesti Tanárképző Intézetében végezte. 1995-1997-ig a Claudio Abbado vezette Gustav Mahler Ifjúsági Zenekar tagja volt. 1997-1998-ig a Budapesti Fesztiválzenekarral dolgozott. 1995-ben Krakkóban (Lengyelország) a Jazz Juniors versenyen a „legjobb nagybőgős", 1997-ben pedig Debrecenben a Nemzetközi Nagybőgőverseny második díját kapta. A középiskolás évek óta folyamatosan részt vesz a magyar jazzéletben. 2003 óta az Egressy Béni Zeneművészeti Szakközépiskola tanára.
Fenyvesi Márton a fiatal jazz zenész generáció kiemelkedő alakja, aki rengeteg stílusban mozog, zenéjét állandó útkeresés jellemzi. Nevével éppúgy találkozhatunk az experimentális zenét játszó Váczi Dániel Quintrioban vagy a Fekete-Kovács Kornél vezette Modern Art Orchestrában, mint a popzenei ihletettségű Jónás Vera Experimentben. Eredményeit versenysikerei és elnyert ösztöndíjai is fémjelzik: az első országos jazz zeneszerző versenyen elért I. díját és a legjobb jazz zenekarnak járó díjat 2008-ban vehette át. 2010-ben döntőbe került a 12. Monaco-i nemzetközi jazz szólista versenyen, ahol legfiatalabb résztvevõként a 3. helyezést érte el. 2011-ben Junior Príma Díjat, 2012-ben pedig Artisjus Díjat kapott. A Revizor Online-on így írnak róla: „Annak ellenére, hogy Fenyvesi Márton még csak húszas éveinek az elején jár, kidolgozott egy egyedi, egyetlen mai nagy gitároséhoz sem hasonlítható, fiatal korát meghazudtolóan komoly és következetesen alkalmazott hangzásképet." Jelenleg az EUJAM képzésben vesz részt Koppenhágában, Párizsban és Amszerdamban.