Kiállítással és koncertekkel köszönti a tavaszt a Fonó Budai Zeneház. Március 7-én nyitják meg Jálics Gyula kiállítását, és Budapest Nufolk Revolution, valamint Ferenczi György és a Rackajam koncert is lesz.

A kiállításmegnyitót követően 20 órától a Budapest Nufolk Revolution koncertje követekezik. „Budapest, mert itt élünk, alkotunk. Egyszerűen idevalósiak vagyunk és kész." Nufolk („új népi") Mert a népzene jelentése, tartalma folyamatosan változik. Nem a zene változik, hanem a nép. Arról is lemaradtunk, amikor a dudazenétől a vonós bandák átvették a stafétát. Arról is amikor a rézfúvós zenekarokból beat alakult, majd abból lakodalmas rock. Nem akarunk mindenről lemaradni. Revolution („forradalom"). Mert forrongunk egyfolytában. Mert az már önmagában forradalom, hogy falusi zenét játszunk ebben a nagyvárosban. Mert másképp nem megy, minthogy a város zajában meg kell találni a vidék hangját, hiszen ott rejtezik benne. A legtisztább értéke a városnak a beszivárgó kulturális sokszínűség. A más formációkban is aktív, remek fiatal muzsikusokból álló zenekar megalakulása óta visszatérő vendég a Fonóban.

21:30-tól Ferenczi György és a Rackajam koncertjén vehet részt a lelkes és ktiartó közönség. Az évet a Fonóban indítja és zárja, így a telet is nálunk búcsúztatja a világ egyik legjobb szájharmonikása, unikális muzsikusa Ferenczi György és zenekara, a Rackajam. Fúziós zenéjükben a country, a blues, funky, a hip-hop, a rock 'n' roll mellett fontos szerepet tölt be a magyar népzene és világzene, minden alkalommal emlékezetes koncertekkel ajándékozva meg bennünket.

Ferenczi György a magyar könnyűzene egyik legszínesebb egyénisége rendszeres vendége a Fonónak. Játéka több mint kétszázhetven lemezen hallható, és ebből húszat ő maga jegyez. A világ egyik legjobb szájharmonikásaként kitüntetett zenész, a Rackajam együttessel 2005-től közösen játszik fúziós zenét, amiben a country, a blues, funky, a hip-hop, a rock 'n' roll mellett fontos szerepet tölt be a magyar népzene és világzene. Akusztikus hangszereken adják elő a blues klasszikusokat, valamint saját hangszerelésű dalaikat, és számos esetben magyar költők – Petőfi, Weöres, Gérecz Attila – verseit választják dalszövegül, hogy ezzel is népszerűsítsék a magyar irodalmat.