Idén nyáron a Muzsikál az erdő – Mátrai Művészeti Napok látogatói személyesen találkozhatnak az immár Kossuth Nagydíjas Jókai Annával, aki előadást tart a rendezvény záróeseményén.
Muzsikál az erdő címmel 2014. június 28. és július 6. közt rendezik meg a Mátrai Művészeti Napokat. Az erdő és a zene összefonódása, az igazi muzsika és az erdőben töltött napok miatt kiemelkedő szerepe van a helyszínek kiválasztásának. A Muzsikál az erdőre látogató természet- és zenekedvelők szakvezetéses csillagtúrákkal közelíthetik meg a pazar panorámával rendelkező erdei koncerthelyszínt. A képzőművészeti kiállítást egyedülálló módon a kilátó körpanorámás teraszán nézhetjük meg. Az esti programban megjelenik a népzene is a tábortűznél finomabbnál finomabb mátrai borok kíséretében.Jókai Anna elkötelezett híve a fenntartható emberi lét gondolatának, évek óta előadója, szellemi pártfogója a „Muzsikál az erdő" – Mátrai Művészeti Napok rendezvényeinek. A „Muzsikál az erdő" közönsége várja és követi az írónő gondolatébresztő előadásait. 2013 nyarán Mátraházán a Hotel Ózon panorámateraszán tartott előadást Jókai Anna, amelyet kötetlen beszélgetés követett. A „Muzsikál az erdő" közönsége megtapasztalhatta azt az egyedülálló élményt, amelyet a művészet – jelen esetben az irodalom – és a természet szépsége nyújthat.
Idén nyáron is alkalma nyílik majd a „Muzsikál az erdő" látogatóinak arra, hogy személyesen találkozhassanak az immár Kossuth Nagydíjas Jókai Annával, hiszen jelenlétével és előadásával megtiszteli a rendezvényt 2014. július 6-án Fenyvespusztán, a „Muzsikál az erdő" – Mátrai Művészeti Napok záróeseményén. Jókai Anna elvállalta a rendezvény irodalmi pályázatának védnökségét és a zsűri elnöki tisztjét is. Az irodalmi pályázat részleteiről a „Muzsikál az erdő" honlapján olvashatnak.
Jókai Anna Kossuth és József Attila-díjas, Príma Primissima közönségdíjas író 2014. március 14-én a Parlament kupolatermében átvehette a Kossuth Nagydíjat. A díjat a magyar prózairodalom területén létrehozott kimagasló életművéért, valamint az urbánus irodalom nemzeti és keresztény ágának kiemelkedő képviseletéért ítélték az írónőnek. A Mindhalálig, a Szegény Sudár Anna, a Jákob lajtorjáján, a Ne féljetek szerzője a klasszikus elbeszélői hagyományokat követi, az árnyalt lélekábrázolás eszközeit a spirituális, keresztény gondolatok formába öntéséhez használja.