Ünnepélyesen átadták vasárnap a felújított és kibővített budapesti Erzsébet téri Kulturális Központ és Parkot; a nettó 2,5 milliárd forintos beruházással több mint egy évtized után lezárult az Erzsébet tér felújítása.
Tarlós István főpolgármester az átadáson kiemelte: az "ebek harmincadjára jutott Gödör" és környékének megújulása a főváros közelmúltbeli jelentős fejlesztéseinek sorába illeszkedik, és eredményeképpen egy olyan kulturális központ jött létre, amely európai viszonylatban is megállja a helyét.Rogán Antal, Belváros-Lipótváros polgármestere úgy fogalmazott: az Erzsébet tér felújításával "megújult szív kezd lüktetni a belvárosban". A kerületben lezárult más fejlesztésekre utalva azt mondta: "a végtagok és a test után a szív is megújul".

Az Erzsébet-program keretében, költségvetési forrás bevonása nélkül megújult téren újra megnyitotta kapuit az Akvárium Klub, a Design Terminál és a Fröccsterasz. Vasárnap egész napos kulturális és családi programokkal - kézműves és dizájnvásárral, koncertekkel, könyv- és divatbemutatóval - ünneplik az Erzsébet tér átadását.
Guller Zoltán, az Erzsébet-program végrehajtásának kormányzati összehangolásáért felelős miniszteri biztos köszöntőjében kiemelte: a 2011 novemberében indult projekt Európa egyik legsikeresebb szociális programja. A tér egyik legfontosabb új eleme közvetlenül ehhez kapcsolódik: az Akvárium Klubhoz levezető lépcső melletti, korábban raktárként használt 1000 négyzetméteres teremben alakították ki az Erzsébet Műhelyt, amely elsősorban a nagycsaládosok és hátrányos helyzetűek - az Erzsébet-program célközönsége - számára kínál kedvezményes árú programokat.
Az Akvárium Klub legfontosabb fejlesztése a Bajcsy-Zsilinszky út felőli, korábban lezárt részen létesült 1300 fős, európai színvonalú koncertterem, amelyet vasárnap este a Magashegyi Underground Szimfonik fellépése avat fel. A klubban összesen már három terem fogad be - akár párhuzamosan futó - zenei programokat. A bejárattól közvetlenül jobbra található térben éttermet alakítottak ki, balra pedig egy két-háromszáz fős, szeparálható részleg létesült, többnyire elektronikus zenei bulik rendezésére.
A Design Terminál mellett, a volt buszpályaudvar területén működő szabadtéri Fröccsterasz a korábbi 21 helyett már 40 méteres pulton kínálja a hűsítőket, megszépült környezetben. A mellette nyíló Prosit Borbár a hazai bor- és pálinkakultúrát kívánja képviselni, és akusztikus koncerteknek is otthont ad majd.
Forrás: MTI