Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Hatalmas sziget a tengerben

Hatalmas sziget a tengerben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 04. 24.
„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

Etnofon az I. OniFeszt-en
2026-06-26 23:11:44

Az Óbudai Népzenei Iskola háromnapos zenei fesztiváljának, az I.OniFeszt-nek volt vendége június 22-én

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

további bejegyzések a szerzőtől »

A világ egyik legnagyobb eddig ismert hidegvízi korallzátonyára bukkant a Mexikói-öböl déli részén egy nemzetközi kutatócsoport.

A Brémai Egyetem tengeri környezettudományi központjának szerdai közlése szerint a szakértők a Campechei-padon, a Yucatán-félsziget közelében egy több mint negyven négyzetkilométernyi területen 500-600 méter mélységben ötméteres koralldombokra bukkantak. Hasonló ökorendszereket már több helyen is találtak, például Norvégiában, a Földközi-tenger különböző régióiban és a Bahamáknál is.

fotó: nationalgeographic.com
A szakértők egyelőre nem tudják megmondani, milyen idősek a Mexikói-öböl zátonyai. A dombok nagyságából nem lehet egyértelműen következtetni a korukra, ehhez további vizsgálatokra lesz szükség - mondta el Dierk Hebbeln, a kutatás vezetője. A korallzátony felső része élő, itt tengeri sünök, csigák, tengeri liliomok laknak. Az alsóbb részeket, az elhalt korallváz közötti területeket üvegszivacsok és tengeri rózsák népesítik be. A kutatók eredményeiket a Biogeosciences című szaklapban mutatták be.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Természet Kutatás Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr247933196

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása