Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Növekvő fényerősség

Növekvő fényerősség

Judák Bence a szerző friss bejegyzései 2014. 05. 06.
A lengyelek Kolorádó-fesztje idén is üt
2019-04-16 22:00:49

Ár-érték arányban talán nincs is jobb lehetőség a régióban a lengyel OFF fesztnél, ahol idén is találkozik

Csókok lefekvés előttre
2016-09-21 13:32:24

Idén már másodszorra jelentkezik nagyobb lélegzetvételű lemezzel a Junior Boys, a kanadaiaknak pedig még mindig

Egy percre elvesztettem magam
2016-09-16 12:25:02

Nem láttuk sem Kings of Leont, sem a Major Lazert, de nagyon jól éreztük magunkat a 2016-os berlini Lollapalooza

Emberies ösztönök
2016-09-07 09:33:51

Novemberi koncertje előtt pont jókor jött a Glass Animals új stúdiólemeze, amin a fiúk megmutatják, hogy

további bejegyzések a szerzőtől »

Sose dolgozott még ennyit sorlemezen a Horrors, a Luminous alapján azonban elmondható, hogy a hosszabb távú befektetés mindenki számára megérte.

Tíz éve, a Franz Ferdinand első lemezével megindult a sokadik brit eredetű gitárzenei ostrom, amiről mára már kiderült, hogy egy jó darabig az utolsó is lett. A poszt-poszt punk revival 2007 körüli kipurcanása óta ugyanis a szigetországi rock lényegében téli álmot alszik, méretes ásításait pedig csak esetenként szakítja meg olyan remek horkantásokkal, mint például a nálunk is méltatott Savages nyers, féktelen dühe. Ezért is jelent üdvöt mindaz, amit a Horrors képviselt az elmúlt esztendőkben: a rajzfilmekbe illő goth-punkok gyülekezetéből érett és elfogadható művészi vízióval bíró gondolkodókká torzuló ötfős csapat úgy lett az Egyesült Királyság talán utolsó, megerősítésre érdemes mentsvára, hogy érdemei nem pusztán a pont hét szűk esztendő tükrében tekinthetőek kiemelkedőek. Eddigi két, úgymond komoly anyaga (a 2009-es Primary Colours és a három évvel ezelőtti Skying) alapján az együttes közel bármelyik poszt-millenális produkcióval képes lenne felvenni a versenyt, ha a soralbumok színvonaláról és muzikális innovációról van szó, hiszen akármennyire is megy a tudálékoskodás a The 80s Matchbox B-Line Disaster nyúlásokról és a sok Simple Minds hatásról, a Horrors saját arcképére formált, emelkedetten sötét poszt-punkja (talán az XX mellett) egyrészt egy egyedülálló unikum, amit az ország szórakoztatóipari fronton kitermelt, másrészt pedig  egy igen kézenfekvő kifogás az ellen, hogy mondjuk a retek Palma Violets-et kelljen hallgatnom.



Aki összeszorította az ujjait azért, hogy a Horrors-nak sikerüljön a mesterhármas, most végre pumpálhat némi vért a hajszálerekbe: a 2014-es Luminous ugyanis maradéktalanul hozza az eddigi életmű alapján elvárt színvonalat, egyfajta dicső koronaként kerülve a banda elmúlt fél évtizedére. És noha talán nem mozdul el annyira jelentősen a Skying világától, a munka mégis illő módon folytatja az ötös fokozatosan fejlődő arculatát: az itt-ott táncolhatóbb, (ha nagyon specifikusak akarunk lenni) baggy-sebb ütemek, valamint a feltűnően poposra komponált szerkezetek logikus továbblépést jelentenek a korábban már elővezetett, éteri és illékony, jószerével a psych- előtaggal illetett hangzásvilághoz képest, ami elődje kásás mivoltával szemben itt kristályosabb formában kerül terítékre. Érdemes figyelni Faris Badwan emelkedettebb énekstílusát, valamint a csillogóra pucolt, üvegesen tükröződő megszólalást, ami még annak ellenére is szokatlan mennyiségű fénnyel telíti a szerzeményeket, hogy megőrzi azok természetes, génjükbe kódolt sötétségét. A zaj ugyanis úgy látszik, egyre kevesebb szerepet kap a képletben, helyét pedig erőteljesen követeli a légies, mégis vastagon érezhető szinti/gitártextúra - ami, igaz, még mindig nem vette át az irányítást teljesen. A produkció karriere szempontjából pedig minden bizonnyal ez lehet az, amiben a munka jelentősége rejlik, mivel talán ez az eddigi leghatározottabb lépés a csapat részéről a (persze még mindig csak relatív) makulátlanság felé. A Horrors friss lemeze így az életművet az eddigiekben is figyelemmel kísérők számára valószínűleg kellemes felfedezést fog biztosítani, egy kicsivel hangsúlyosabb publicitással pedig még esetleg új hívőket is a gyülekezetbe csábíthat. Mert bár az alapszín még mindig a fekete, a fő hangulat pedig változatlanul a melankólia, a Luminous mégis egy kellően új perspektívából világítja meg a formációt ahhoz, hogy ne süllyedjen unalomba a történet, és hogy bárki tárt karokkal üdvözölhesse az zenekar jelenlegi látásmódját is.

85%

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Anglia Zene Pop Lemezáru Horrors

Ajánlott bejegyzések:

  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr877933564

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard