Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Óriási felfedezés a kínai lelőhelyen

Óriási felfedezés a kínai lelőhelyen

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 05. 06.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Egy észak-kínai, több mint ötezer éves neolitikumi lelőhelyen folyó ásatások az ókori Kínában vándorló populációk közötti kulturális érintkezésről árulkodnak.

A Hopej tartománybeli Zsungceng megyében található lelőhely 1700 négyzetméternyi területet fed le. Több ezer cserépedény-töredék került elő, a leggyakoribb közöttük a vörös színű – mondja Hszü Hajfeng, az ásatás egyik szakembere. A feltárt tárgyak alapján a dupla fülű vagy cső alakú edények számítottak népszerűnek.


A főzőedényekről megállapították, hogy a már abban a korban fellelhető gőzölők (ceng), ami Hszü szerint sok mindent feltár az ókoriak életéről.

A lelőhely az észak-déli irányú kulturális kapcsolatok és népvándorlások előszobájaként funkcionálhatott – mondja Csang Hsziao-cseng, az ásatás vezetője.

„Úgy hisszük, hogy a modern Belső-Mongóliából és Liaoning tartományból egy embercsoport déli irányba vándorolt a vörös edények készítéséhez kapcsolatos képességgel, míg egy másik csoport a jelenlegi Henan tartományból nyomult észak felé relatíve fejlett, színes edényekkel, aztán a lelőhelyen találkoztak" – magyarázza.

A terület feltárása jelenleg is zajlik.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kína Történelem Régészet Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Magyar kutató fedezte fel az Úszók barlangját Magyar kutató fedezte fel az Úszók barlangját
  • Világviszonylatban is jelentős régészeti feltárás zajlik Magyarországon Világviszonylatban is jelentős régészeti feltárás zajlik Magyarországon
  • Létezik gyógyító múzeum?! Létezik gyógyító múzeum?!
  • Varázslatos kaland színezi a nyaralást Varázslatos kaland színezi a nyaralást
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr507933574

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása