The Immigrant (Az emigráns) James Gray új filmjének címe, melyben a francia Marion Cotillard egy lengyel emigránst alakít.
Ewa Cybulska 1921-ben érkezik Amerikába nővérével együtt, akit azonban rögtön karaténba zárnak. A lánynak rövid idő alatt kell sok pénzt szereznie, ha meg akarja akadályozni, hogy testvérét visszatoloncolják Európába. Kilátástalan helyzetében a testét kezdi árulni. Egy Bruno nevű stricinek dolgozik, akit Joaquin Phoenix alakít.
Cotillard-nak nem volt nehéz a lengyel emigráns bőrébe bújni. "Amikor egy olyan helyre kerülsz, ahol elveszettnek érzed magad, meg kell birkóznod azzal a helyzettel, hogy nem lehetsz teljesen önmagad – magyarázza Marion Cotillard. – Először is nem tudod magad kifejezni úgy, mintha anyanyelveden beszélnél. Ez sok mindent megváltoztat. Valódi éned ugyan nem érinti, de kényelmetlenül érzed magad. Ez az a pont, amelyen keresztül kapcsolódni tudtam a figurához."
Amikor a filmben megjelenik Orlando, a bűvész, akit Jeremy Renner játszik, Ewa reményei a szebb jövőt illetően visszatérnek. Cotillard szerint ebben a filmben új megvilágításba kerül az amerikai álom. "Amikor egy országba sok bevándorló érkezik, a helyiek között mindig akadnak olyanok, akik ki akarják használni őket – mondja a francia színésznő. – Megpróbálják manipulálni ezeket a szerencsétleneket. Az emigránsok kiszolgáltatottak. Támogatásra, pénzre van szükségük a túléléshez. Én azért mégsem látom olyan reménytelennek a helyzetet. Igenis van remény."
A gyönyörűen fényképezett, egyszerre keserű és finoman szentimentális The Immigrant a tavalyi cannes-i filmfesztiválon debütált. James Gray filmjét már több európai országban vetítik. Magyarországi bemutatóról még nincsenek hírek.
Forrás: Euronews