Nyártól kezdve új helyszíneken szórakoztatja a fővárosiakat a folkot és világzenét játszó fiatalokból álló együttes. Május 25-én, vasárnap este 8 órától a Kobuci Kertben táncoltatják meg a közönséget.
„Góbé? Röviden: népzene, komolyzenei alapokon, a világzene felé nyitva." A Kárpát-medence különböző szegleteiből Budapestre érkezett tehetséges fiatalemberek célja a magyar népzene népszerűsítése. Különös hangsúlyt fektetnek saját korosztályuk bevonására. Klasszikus zenei előképzettséggel, illetve klasszikus és népzenész, néptáncos felmenőkkel rendelkeznek.A Góbé zenekar 2007-ben Budapesten, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola tanulóiból alakult, akik most már a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatói.
A Fonó népszerű Utolsó Óra táncházában, mutatkoztak be először a közönségnek táncházi zenekarként. Ezzel szinte párhuzamosan az egyik leglátogatottabb belvárosi romkocsmában, a Szimpla Kertben mutatták be alkotói tudásuk másik oldalát. A belváros bulizós hazai és külföldi fiataljai körében - akik közül sokan nem is nagyon hallottak népzenét - hamar az egyik kultzenekarrá váltak egyéni, vagány világzenéjükkel.
Teltházas koncertjeiken a közönség velük énekli a Kárpát-medencei folktradíciókból, a különböző népek zenéiből, a komolyzenéből, a pop és rock elemekből összeálló számaikat. Kiváló zenei képzettségről és arányérzékről tanúskodó, több komoly- és popzenei idézetet is tartalmazó dalaik, lazán és az iróniát sem nélkülözve szólalnak meg. A Góbé 2012-ben megjelent debütáló lemeze dokumentálja mindazt, ami szerethetővé teszi ezeket az "alter-folk fazonokat." A zenekarral mostantól nemcsak törzshelyükön, hanem több fővárosi klubban és a nyári fesztiválszezonban is találkozhat majd a közönség.
"Elektromos hangszerek nélkül hozták azt, amit én világzenének gondolok" - mondta el róluk Porteleki László, a Muzsikás együttes zenésze.
"Csak jó zenét akarunk csinálni, lavírozunk a határainkon, és egyszer csak megszületik körülöttünk a zene. Amikor elkezdtünk feldolgozásokat készíteni, kicsit úgy éreztem, hogy elhagytuk a szülői házat, azonban van, aki csak általunk találkozott a népdallal, és jó érzéssel tölt el, hogy továbbvihettük idegen portákra" - jellemezte a zenéjüket a zenekar tamburása és brácsása, Csasznyi Imre "Legszívesebben ilyen zenét hallgattunk volna, ha lenne. Mivel nem találtunk ilyet, ezért megcsináltuk mi" - tette hozzá Kiss B. Ádám, a Góbé hegedűse.