Elkészült a Téka zenekar legújabb lemeze Ritka magyar címmel, melynek bemutató koncertjére május 24-én nyolc órakor kerül sor a Fonó Budai Zeneházban.
Az albumon hallható dalok improvizatív jellegűek, melyeket a banda koncertjei során rögzített. A zenekar 1976-ban alakult Budapesten. A muzsikusok célja már kezdetektől fogva a magyar népzene eredeti hangzásvilágának megőrzése volt. Nevükhöz kötődik a népművészeti táborok megalakítása. 1977 óta működő klubjuk az egyik legnépszerűbb táncházak közé tartozik. A banda még ugyanebben az évben elnyerte a Népművészet Ifjú Mestere címet, ám a tagok azóta is folyamatosan tanulják és gyűjtik a falusi népzenét. Több tanfolyamot tartanak gyerekeknek. Magyarok muzsikája című ismeretterjesztő koncertsorozatukkal rengeteg iskolában és óvodában jártak. Zenéjükkel körbeutazták egész Európát, emellett voltak Mexikóban, Kanadában, Indiában, Japánban, Kínában és Amerikában is.
A ritka magyar a Mezőség nyugati felén közismert legényes férfitánc, mely típus a közép-erdélyi falvak körében is népszerű. A legények általában a táncrend elején táncolnak (egyedül vagy csoportosan), a rendkívül bonyolult, gazdagon díszített zenei motívumokra rögtönözve. A Téka két ifjú prímása ebből a falusi parasztzenei hagyományból muzsikálja a jellegzetes típusokat vonós kísérettel.
Az együttes tagjai:
Kalász Máté- hegedű
Tárnoki Beatrix- ének, kobza
Lányi György- kontra, bőrduda, kobza
Havasréti Pál-bőgő, cselló, tekerő, ütőgardon, dob, citera, ének