Hét győri és Győr környéki iskola tanulói vettek részt a Mediawave Alapítvány programján. A TÁMOP pályázat támogatásával megvalósuló sorozatban a hagyományok dokumentálása állt a középpontban.
A tanórán kívüli oktatás során a tanulók különböző fotózási és filmezési technikák elméletével és gyakorlatával ismerkedhettek meg, amelynek gyakorlati közvetítési útja a hagyományok és családi hagyományok voltak. A fiatalok családi és helytörténeti értékű fotográfiákat gyűjtöttek, mobilra, internetre, facebook-ra töltötték fel, és digitális formában, ajándékként adták vissza a családjuknak.
„Ezek a vizuális ajándékok növelik a tanulók kötödését a családi és helyi közösséghez. Felelevenítésük, leporolásuk, a kor követelményei szerinti digitalizálás révén a tanulókban nemcsak a jelen, hanem a múlt iránti fogékonyság is erősödött. Egyúttal tudásuk olyan praktikus ismeretekkel bővült, amelyek javítják a manapság mindenki által közhasznúan használt mobiltelefonnal készített fotók és videók minőségét, nézhetőségét. A program keretében lehetőséget adtunk a tanulók egyéni vágyainak megvalósítására is, például filmeket alkothattak saját ötleteik alapján. Továbbá roma és sérült, valamint hátrányos helyzetű fiatalok bevonásával integrációsegítő célt is megvalósítottunk" – mondta Hartyándi Jenő, a program művészeti igazgatója.
A program épp vizuális jellegénél fogva jól dokumentált. Az Újrahasznosított hagyományok projekt minden állomása, a filmek és a videók megtekinthetők a MEDIAWAVE Nemzetközi Vizuális Művészeti Alapítvány Passport Control weboldalán.
A projekt a TÁMOP-3.2.13-12/1-2012-0458-as számú pályázat a „Kulturális intézmények részvétele a tanórán kívüli nevelési feladatok ellátásában" támogatásával valósult meg.