A Goethe Intézet és az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének meghívására Budapestre érkezik Jürgen Habermas. Május 29-én az ELTE Aula Magnában, 30-án pedig az Európa Ponton találkozhatunk vele.
Másnap, május 30-án, Jürgen Habermas Weiss János filozófussal és Veiszer Alinda újságíróval folytat nyilvános beszélgetést az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletén, az Európa Ponton, Európai polgárok és európa népek címmel. Előzetes jelentkezésre az alábbi email-címen van lehetőség: euthinkers@eu.hu
Habermast gyakran a Frankfurti iskolához sorolják, diákjai pedig az 1960-as évek végén a kritikai szociológiához kapcsolják. Önmagát szociológusnak tartja, még ha alapvetően filozófiát tanult is. Akárcsak Marxot, őt is foglalkoztatja a kapitalizmus válsága, azonban ő a haladó kapitalizmus iproblémáira fókuszál.
Habermas elméletének egyik központi fogalma a kommunikáció, amelyen ő azt az interszubjektív és kultúraközi folyamatot érti, amely lehetővé teszi az emberek közötti együttélést, s megvalósítja ezen együttélés módjának állandó változását.