A Zambézi folyó felett, eszményi körülmények között kialakult légköroptikai jelenséget jó időben és jó helyen sikerült lencsevégre kapni.
A holdszivárvány hasonlóan alakul ki, mint a klasszikus értelemben vett nappali megfelelője, viszont a Nap helyett a Hold fénye szükséges a hozzá. A fénytörést a levegőben levő eső- vagy páracseppek okozzák, amennyiben a világító égitest fénye elég erős, és a horizont közelében van. Az alábbiakban olvashatjuk Demeter János beszámolóját csodálatos képének készítéséről.„Felvételem a Viktória-vízesésnél a Zambézi folyó felett készült. Mivel a vízesés hozzávetőleg észak-déli orientációjú, ezért a kelet-nyugat irányban mozgó Hold jól meg tudta világítani. A vízhozam rendkívül nagy volt, és magasról zuhant le, dús „vízfelhőt" produkálva. A május 14-i telihold fénye elegendőnek bizonyult a szivárvány képződéséhez. Az égi tünemény csak két-három órán keresztül tartott, mert utána égi kísérőnk olyan magasról világított, hogy a szivárvány „lesüllyedt" a robajló folyó habjaiba.
A felvétel Canon EOS 6D kamerával, Canon 16-35 mm f/2.8L II USM objektívvel készült 15 másodperc expozíciós idővel. A kép érdekessége az égen a fekvő helyzetű Orion csillagkép, amely a déli félteke miatt számunkra szokatlan orientációjú."
Forrás: National Geographic