A kínai művész tiltakozásként eltávolította munkáját egy pekingi kiállításról, mert szerinte cenzúra miatt leszedték a nevét a résztvevő alkotók listájáról. A múzeum azonban azt állítja, Aj Vej-vejt is feltüntették a művészek közt.
A kínai művészlegenda öncenzúrának és védekező módszernek tartja, hogy az Ullens Kortárs Művészeti Központban (Ullens Centre of Contemporary Art) kihagyták a nevét a kiállító művészek közül. Aj Vej-vej erre reagálva eltávolította művét a kiállításról, ami a kortárs kínai művészek hősét, a kurátor Hans van Dijkot ünnepelte.Az aktivista a közösségi médián keresztül vágott vissza: Instagramra feltöltötte a beszélgetés másolatát, amit az intézmény igazgatójával, Philip Tinarival folytatott, és amelyben Aj Vej-vej öncenzúrával vádolja a vezetőt.
A múzeumigazgató azonban hangsúlyozta, hogy a művész neve a teljes kiállításon megtalálható, beleértve a falakon látható feliratokat is. Azt beismerte, hogy kollegája egy esetben valóban eltüntette Aj Vej-vej nevét a megnyitóról kiküldött sajtóközleményben, mert „megfélemlítették". Philip Tinari az aktivista vádjára reagálva közleményben jelentette ki, hogy a sajtóanyagokban, a kiállítási információkban és a feliratokban is mindenhol megtalálható a művész neve.
Múlt hónapban Aj Vej-vej munkáját egy másik kiállításon cenzúrázták. A sanghaji Power Station of Art tárlata a kínai kortárs művészetet mutatta be, de Aj Vej-vej nevét és munkáit is eltüntették a tárlatról helyi kulturális vezetők nyomására.
Forrás: The Art Newspaper