Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Besence Open a Toldiban

Besence Open a Toldiban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 06. 08.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Miközben zajlik a Besence Open című magyar dokumentumfilm nemzetközi fesztiválszereplése, vasárnaptól a fővárosi Toldi mozi is műsorára tűzi az alkotást - közölte Stalter Judit producer pénteken.

Az első vetítés vasárnap este lesz a Toldi moziban angol felirattal. Az érdeklődéstől függ, hogy a film meddig marad műsoron a fővárosban.


A Besence Open (angol címe: Men with Balls) egy kis ormánsági faluról szól, amely bár a futballpályáját szerette volna felújítani, egy teniszpálya és biokertészet kivitelezésére nyert hazai és uniós forrást 2009-ben. Kovács Kristóf mulatságos és egyben szívszorongató filmjében azt járja körbe, mit kezdenek a falu mélyszegénységben élő lakói a különös helyzettel.

A filmet eddig Amszterdamban, Zágrábban, Prágában, Brüsszelben, Clevelandben, legutóbb pedig Kolozsvárott és Budapesten vetítették le többnyire tematikus filmfesztiválokon. A BuDoKu fesztiválon és a Romani Filmfesten díjakat is nyert. A film következő vetítése Barcelonában lesz.

A Laokoon Film gyártásában készült Besence Open elkészülését a Médiatanács a Magyar Média a Mecenatúra program keretében támogatta.



Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Sport Mozi Dokumentumfilm Magyar film

Ajánlott bejegyzések:

  • Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen
  • Hamarosan a hazai mozikban a Minden Rendben Hamarosan a hazai mozikban a Minden Rendben
  • Ez volt a 10 legjobb film a magyarok szerint 2024-ben Ez volt a 10 legjobb film a magyarok szerint 2024-ben
  • Azahriah a magyar mozikat is meghódítja Azahriah a magyar mozikat is meghódítja
  • A mozikban is ünnepel a 10 éves Bagossy Brothers Company A mozikban is ünnepel a 10 éves Bagossy Brothers Company

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr817934644

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard