A kortárs taiko dob zene úttörője, Leonard Eto és a magyar népzene autentikus dallamvilágát képviselő Bazseva közös produkcióját láthatja a közönség június 18-án a Fonó Szerda szezonzáró estjén.
Szezonzáró táncházon vehetünk részt június 18-án, 20 órától: a Japán Alapítvány szervezésében Leonard Eto taiko dob show-ja készül a Bazseva zenekar közreműködésével. A taiko japán dob és a magyar népzene összeérése egy sajátos experimentális zenei élmény, mely egyedülálló zenei utazást kínál a keleti és az improvizatív zene kedvelői számára. A keleti és a magyar zene találkozásának különleges lüktetése érdekes zenei metszéspont, mely egyben kellemesen lavíroz a zenei stílushatárok mezsgyéjén. A koncerten közreműködnek a BaHorKa társulat énekesei: Balogh Melinda, Horváth Sára, Kaszai Lili, Hegedűs Luca.A Bazseva zenekar 2013 januárjában alakult fiatal, de tapasztalt népzenészekből. A zenekar neve a bazseválni, muzsikálni szóból ered, mellyel a népzene, falusi paraszt-és cigánymuzsika fontosságára kívánják felhívni a figyelmet. Gyűjtések alapján állították össze márciusban megjelent lemezük anyagát, gazdag merítést adva a kárpát-medencei népzenei hagyományból. A Bazseva együttes zenészei Paár Júlia énekes, Papp Endre brácsás, Bognár András bőgős a Tárkány Művek tagjai. Hozzájuk csatlakozott Horváth Sára, a Magyarvista Social Clubból, Nyitrai Tamás prímás, aki Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, illetve Szabó Dániel cimbalmos.
Az innovatív-kortárs taiko dob zene úttörője, a zenész családból származó, new york-i születésű Leonard Eto szakítva az atyai pályával a tradicionális japán zenei hagyományok helyett a taiko japán dob nyújtotta kísérleti hangzásvilág kihívásait választotta. Tehetségére a taiko japán dobcsapatok egyik legígéretesebbike, a Kodo is felfigyelt, melynek hosszú időre elhivatott komponáló és előadó tagjává vált. Zenei karrierjének felíveléseként hamarosan a Kodo zenei vezetője, frontembere és zeneszerzője lett, több mint 50 országot járva meg az együttes turnéi során.
Leonard sajátos taiko hangszerelése és előadásmódja nemcsak a Kodo-ra és számos taiko dobcsoportra gyakorolt jelentős hatást, de olyan neves világszerte is ismert zenei formációkat is inspirált mint a különleges ütős hangszeres mozgásszínház, a Stomp vagy a Blue Man. Szóló karrierjét 1992-ben, immáron több mint 10 éve kezdte meg, pályája során számos neves előadóval működött közre. Leonard számos Hollywoodi filmhez komponált zenét, mint Az Orszolánkirály, A préda vagy Az őrület határán. Emellett megannyi balett és jégtánc előadás zeneszerzése is a nevéhez fűződik. Szóló pályafutása alatt számos alkalommal ötvözte taiko dob előadóművészetét egyéb előadóművészeti ágakkal, a ritmus és a táncbetétek különös fúzióját idézve elő. Legutóbbi koprodukciója során sikeresen vitte a színre a taiko dob, a kortárs tánc, a sztepp tánc, a nyugati dobok és gitár valamint az elektronikus zene sajátos egyvelegét.
A koncert után 22 órától a táncházban a Fölszállott a páva győztesei, Kaszai Lili és Fundák Kristóf tanítanak táncot. További információ a Fonó Szerda szezonzáró estjéről itt.