Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Jogos tulajdonosához kerülhet a Matisse-kép

Jogos tulajdonosához kerülhet a Matisse-kép

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 06. 12.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Paul Rosenberg párizsi zsidó műkereskedő utódaihoz kerülhet - Henri Matisse egy festménye a Gurlitt-gyűjteményből, amelynek kétes eredetű alkotásait a német kormány szakértői csoportja vizsgálja.

A Femme assise (Fotelben ülő nő) című, 1921-ben készült festmény annak a több mint ezer műkincsnek, köztük számos, a náci rezsim idején üldözött zsidóktól elrabolt alkotásnak az egyik darabja, amelyet 2012 februárjában foglaltak le egy adócsalás miatt indított eljárás során Cornelius Gurlitt müncheni lakásában. A gyűjteményt Adolf Hitler kedvenc műkereskedőjének, Hildebrandt Gurlittnak a fia két év után visszakapta egy bírósági döntés nyomán, ám a férfi 81 évesen májusban elhunyt.

fotó: parismatch.com
Halála előtt azonban beleegyezett, hogy a kétes eredetű képek tulajdonosi hátterét egy évig vizsgálhatja a német kormány megbízásából dolgozó szakértői csoport. Gurlitt vállalta, hogy visszaadja a tulajdonosoknak vagy azok örököseinek az összes olyan képet, amelyről megállapítják, hogy nácik rablással, erőszakkal, zsarolással szerezték meg az eredeti tulajdonostól. Az eddigi vizsgálatok alapján nagyjából 500 kép tartozhat ebbe a kategóriába.

A Rosenberg családot képviselő Chris Marinello elmondta, hogy az örökösök csak szerdán, a hatósági közleményből értesültek arról, hogy igényt tarthatnak a Matisse-festményre. Az ügyvéd jelezte: a közlemény alapján nem világos, hogy visszakapják-e a képet, de valószínűnek tartja, hogy ez megtörténik. Marinello egyúttal panaszkodott a képekkel kapcsolatos bürokráciára, és nehezményezte, hogy a szakértői csoport nem nyújt kellő tájékoztatást. A Rosenberg családhoz tartozik Anne Sinclair újságíró, a korábbi IMF-vezér, Dominique Strauss-Khan volt felesége is.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Németország Festészet II. Világháború Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • Két hangon Két hangon
  • Leleplezték Munkácsy Mihály eddig ismeretlen művét Leleplezték Munkácsy Mihály eddig ismeretlen művét

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr947934794

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása