Graffitivel motiválva tanítják az utcagyerekeket Indonézia fővárosában. A színes falrajzok egy mesekönyvbe is beleillenének.
A társadalmi kezdeményezés gyermekvédőknek köszönhető, célja, hogy alternatív módon, de fejlessze a képi világát azoknak a gyerekeknek is, akik az utcán kénytelenek dolgozni ahelyett, hogy iskolába járnának.- Az utcagyerekeknek szoros a kapcsolata a graffitivel, ezért ez a leghatékonyabb eszköze lehet nevelésüknek. Ezek a gyerekek az utcasarkokon töltik napjaikat, ahol a falakról obszcenitás köszön vissza rájuk. Megpróbáljuk hasznossá tenni a falfirkákat, ha már úgyis azokat látják, akkor legalább váljon hasznukra – mondja a projekt kreatív igazgatója, Ronny Pratama.
A szociális minisztérium adatai szerint megközelítőleg nyolcezer kiskorú dolgozik iskola helyett Dzsakarta utcáin. A Graffiteach névre keresztelt kezdeményezés tavaly februárban indult, és egy év alatt húsz befejezett mű készült el a főváros különböző pontjain.
A falrajzok angolra, matematikára, fizikára tanítják a kallódó gyerekeket, de egészségügyi és kulturális alapismeretekre is szert tehetnek az őket tanulmányozó fiatalok.
- Nagyon jó dolog, amikor a barátaimmal angolt és egy kis kultúrát tanulunk, ahányszor csak ránézünk a falakra – mondja egyikük. A projektben részt vevő utcaművészek és tanárok azt szeretnék, ha az ország többi városában is minél hamarabb megjelennének a tanító jellegű graffitik.
Forrás: Euronews