Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Street arttal oktatják az utcagyerekeket

Street arttal oktatják az utcagyerekeket

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 06. 13.
A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén
2026-01-06 13:34:34

Koncertkavalkád és ikonikus művek magyar hegedűművészek kiválóságainak előadásában – 2026-ban első

Triolina Folk és Női vonások koncert Sukorón
2025-12-16 19:45:27

Különleges és felemelő élményben lehet része azoknak, akik december 20-án Sukoróra látogatnak. Az utolsó

A balkáni örömzene ünnepe Budapesten
2025-12-05 15:57:41

A MOMkult Színházterme november 25-én ismét olyan energiákkal telt meg, amelyek ritkán tapasztalhatók

Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
2025-10-21 17:46:53

A Kelemen Barnabás és Kokas Katalin hegedűművész-házaspár által alapított Fesztivál Akadémia  Budapest

további bejegyzések a szerzőtől »

Graffitivel motiválva tanítják az utcagyerekeket Indonézia fővárosában. A színes falrajzok egy mesekönyvbe is beleillenének.

A társadalmi kezdeményezés gyermekvédőknek köszönhető, célja, hogy alternatív módon, de fejlessze a képi világát azoknak a gyerekeknek is, akik az utcán kénytelenek dolgozni ahelyett, hogy iskolába járnának.



- Az utcagyerekeknek szoros a kapcsolata a graffitivel, ezért ez a leghatékonyabb eszköze lehet nevelésüknek. Ezek a gyerekek az utcasarkokon töltik napjaikat, ahol a falakról obszcenitás köszön vissza rájuk. Megpróbáljuk hasznossá tenni a falfirkákat, ha már úgyis azokat látják, akkor legalább váljon hasznukra – mondja a projekt kreatív igazgatója, Ronny Pratama.

A szociális minisztérium adatai szerint megközelítőleg nyolcezer kiskorú dolgozik iskola helyett Dzsakarta utcáin. A Graffiteach névre keresztelt kezdeményezés tavaly februárban indult, és egy év alatt húsz befejezett mű készült el a főváros különböző pontjain.

A falrajzok angolra, matematikára, fizikára tanítják a kallódó gyerekeket, de egészségügyi és kulturális alapismeretekre is szert tehetnek az őket tanulmányozó fiatalok.

- Nagyon jó dolog, amikor a barátaimmal angolt és egy kis kultúrát tanulunk, ahányszor csak ránézünk a falakra – mondja egyikük. A projektben részt vevő utcaművészek és tanárok azt szeretnék, ha az ország többi városában is minél hamarabb megjelennének a tanító jellegű graffitik.

Forrás: Euronews

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Társadalom Oktatás Indonézia Esélyegyenlőség Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • A balkáni örömzene ünnepe Budapesten A balkáni örömzene ünnepe Budapesten
  • Dongó a Zeneakadémián Dongó a Zeneakadémián
  • Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
  • Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese
  • Egy rejtélyes magyar festő Párizsban Egy rejtélyes magyar festő Párizsban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr157934826

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard