Törökország vallási és kulturális sokszínűségét bemutató fotókiállítás látható június 29-ig a budapesti Yunus Emre Török Kulturális Központban.
A Megosztani a napfényt című fotókiállítás Törökország vallási és kulturális sokszínűségét mutatja be, olyan emberek életébe nyújtva betekintést, akik minden hasonlóságukkal és különbségükkel évszázadok óta élnek ebben a térségben. Az egyazon napfényt megosztó, évszázadokon át testvérként egymás mellett élő emberek történetét elmesélő fotókiállítás, a Törökországban élő, különböző vallási felekezethez tartozó emberek mindennapi életébe, ünnepeikbe, vallási szertartásaikba és imahelyeikbe kínálnak bepillantást. Ezen felül a projektben helyet kaptak a Törökországban lévő keresztény és zsidó felekezethez tartozó, állami forrásokból felújított imahelyeket bemutató képek is.
A projekt keretében Antakyában, Isztambulban, Mardinban, Trabzonban, Balıkesirben, Antalyában és Vanban készült fotókból összeállított kiállítás mellett egy olyan dokumentumfilmet is forgattak, amely a kiállításon helyet nem kapott képeket és az adott helyszíneken készült videókat és interjúkat tartalmazza, és melynek címe Megosztani a napfényt lett.

A budapesti Yunus Emre intézet az Andrássy út 62. szám alatt várja a török nyelv, a kultúra, a történelem és a művészetek iránt érdeklődőket. A Yunus Emre hálózatnak 25 központja működik, egyebek mellett Brüsszelben, Londonban, Tokióban, Kairóban, Varsóban, Bukarestben és több nyugat-balkáni városban. Az intézetek hálózatát azért a középkori filozófusról nevezték el, mert Yunus Emre alakja a törökök szemében a béke, a remény, a becsület és a tolerancia jelképe.

A 13. században született Yunus Emre korának azon kevés költői közé tartozott, akik nem az irodalmi nyelvben megszokott oszmán-török nyelven írtak, hanem a beszélt nyelvhez sokkal közelebb álló szókincset használtak. Versei főként az isteni szeretetről és az emberi sorsról szólnak.