Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Múzeum szeptember 11. emlékére

Múzeum szeptember 11. emlékére

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 06. 26.
Új regény segít megérteni a szülői elidegenítést
2025-05-30 19:00:00

Az Elvágyódás folytatásaként jelent meg Wagner Brigitta új regénye, az Elidegenítés. A kötet

Jubileumi gyermeknap a Gyimesekben
2025-05-30 13:00:00

Gyimesközéplok május 31-én igazi gyerekparadicsommá válik. A gyermeknap számtalan értékes programmal várja a

Class & Roll – A Quimby és a Danubia Zenekar közös koncertfilmje
2025-05-30 10:55:17

A Quimby és a Danubia Zenekar fél éven át készült a tavalyi Class&Roll koncertre, ahol a közönség a rock and

Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
2025-05-29 08:38:05

Június 21-én ismét megrendezik országszerte az év legnagyobb kulturális eseményét, a Múzeumok Éjszakáját

további bejegyzések a szerzőtől »

A várakozásokat felülmúlva több mint 300 ezren látogatták meg eddig a május 15-én megnyílt Szeptember 11. Emlékmúzeumot New Yorkban.

A múzeum vezetősége szerint a korábbi becslésekhez képest öt százalékkal, 15 ezer fővel több látogató volt kíváncsi a tárlatra. A statisztikák szerint többnyire a New Yorkban élők váltottak jegyet a kiállításra, őket a kaliforniaiak és a New Jerseyből érkezők követik a sorban.

Fotó: theartnewspaper.com
A múzeum megnyitása nyolc évi munka, tervezés, gyűjtés eredménye. Célja, hogy a lehető legjobban dokumentálja 2001. szeptember 11-ét, amikor az eltérített repülőgépek a World Trade Centerbe (WTC), a Pentagon épületébe és a pennsylvaniai Shanksville közelében lévő mezőbe csapódtak, megölve csaknem háromezer embert.

A Szeptember 11. Emlékmúzeum munkatársainak reményei szerint idén 1,5 millióan, az intézmény fennállásának első 12 hónapjában pedig 2,5 millióan látogatják meg a kiállítást. A WTC ikertornyainak helyén létrehozott, szökőkutakat is magában foglaló 9/11 emléktér alatt létesített múzeum tízezer négyzetméteren mutatja be a leomlott tornyokból és az áldozatoktól származó tárgyak ezreit.

Fotó: en.wikipedia.org
A kiállításon a látogatók a tárgyak, valamint hang- és videofelvételek segítségével élhetik át újból a terrorakció borzalmait, ismerkedhetnek meg elkövetők, áldozatok és túlélők történeteivel, valamint azokkal a változásokkal, amelyek a támadások hatására mentek végbe a világban. A kiállított tárgyak között láthatóak elgörbült, egykor a tornyokban állt fémoszlopok és egy a mentés során súlyosan megrongálódott tűzoltóautó is. Apróbb, személyesebb tárgyak is emlékeztetnek a tragédiára: véres cipők, a törmelékek közül előkerült megcsavarodott szemüvegek.

A látogatók meghallgathatják a tornyokba rekedtek életének utolsó telefonhívásait és az eltérített gépek pilótafülkéiben készült felvételeket is. Egy olyan különteremben, amelybe kegyeleti okokból kizárólag a hozzátartozók léphetnek be, az áldozatok mintegy 8 ezer, eddig azonosítatlan maradványdarabját őrzik. A múzeum legalacsonyabb szintje 21 méter mélyen található.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
2001. szeptember 11. New York Múzeum Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr317935248

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard