35 év után újra színpadra állt az 56 éves, háromszoros Grammy-díjas énekesnő, aki ezúttal három órás műsorral szórakoztatta közönségét.
A brit díva eddigi karrierje során csupán egyszer turnézott, 1979-ben. Mostantól egészen október elsejéig huszonkét koncertet ad a londoni Hammersmith Apollóban (azon, akkor még Hammersmith Odeon nevet viselő helyszínen, ahol az énekesnő három és fél évtizeddel ezelőtti egyetlen koncertkörútja véget ért). A fellépéssorozatra tavasszal tizenöt perc alatt fogytak el a jegyek, úgy, hogy énekesnő saját honlapja és a jegyárusító oldal is összeomlott, annyian próbáltak belépőt vásárolni.Bush, aki néhány nappal ezelőtt a sajtón keresztül arra kérte a rajongókat, hogy a koncertek közben ne használják okostelefonjaikat és táblagépeiket, és koncentráljanak az előadásra, legyenek igazi közönség", tegnap este lépett először színpadra héttagú zenekara kíséretében.
Három órát töltött a színpadon és három blokkban (valamint egy ráadásban) adott elő összesen huszonöt dalt. A felvezető hatdalos szett után színházi formában, kosztümökkel, díszletekkel, külön erre az alkalomra írt koreográfiával adta elő Houds Of Love című 1985-ös csúcslemezének második nagy egységét, a The Ninth Wave-et, majd 2005-ös visszatérő lemeze, az ugyancsak tematikus egységekből álló Aerial második blokkját, az A Sky Of Honey-t. A koncerten egy vadonatúj szám is elhangzott, ráadásul nem is akárhogyan: a Tawny Moon című dalt Bush fia, a 16 éves Albert McIntosh, azaz Bertie adta elő.
A koncerten természetesen a kortárs popszíntér több ismert személyisége is megjelent: ott volt a nemrég Budapesten, a Müpában koncertező Rufus Wainwright, az idei Szigeten fellépő Lily Allen, Anna Calvi, akit ugyancsak a Szigeten, de az A38-on is láthattunk, valamint a Pink Floyd-gitáros, David Gilmour - utóbbi különlegesen fontos figura Kate Bush karrierjében, hiszen ő fedezte fel az ifjú, tizenhat éves dalszerző-énekesnőt a hetvenes évek közepén.
Kate Bush - aki 2013-ban az egyik legfontosabb brit kitüntetést, a CBE-t (Commander of the Most Excellent Order of the British Empire) is megkapta - a teljes könnyűzene-történelem egyik legeredetibb, legnagyobb hatású személyisége. Johnny Rottentől Annie Lennoxig és a Cure-vezér, Robert Smith-ig ámulattal beszélnek munkásságáról; ha nem lenne, másképp szólna többek közt Tori Amos, Björk, a Goldfrapp, vagy a Florence and The Machine. Legutóbbi lemeze, a 50 Words for Snow 2011-ben jelent meg.
Forrás: hvg.hu