Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Új lemezzel jelentkezik Billy Idol

Új lemezzel jelentkezik Billy Idol

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 08. 29.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

Csaknem egy évtized szünet után készített új stúdióalbumot Billy Idol. A negyven éve a pályán lévő lázadó rocker énekes Kings & Queens of the Underground című anyaga október 20-án jön ki.

A brit születésű, de hosszú ideje Amerikában élő, jövőre 60 éves Billy Idol új albumának producere Trevor Horn, aki korábban Paul McCartneyval és a Frankie Goes to Hollywooddal is dolgozott, zenészként pedig a Yes együttesben énekelt - közölte a varsói székhelyű Mystic Production csütörtökön az MTI-vel.


A Billy Idol saját kiadójánál, a BFI Recordsnál megjelenő új anyag első kislemeze, a Can't Break Me Down már meghallgatható, de le is letölthető a billyidol.net-en. Az album piacra dobását két héttel előzi meg Idol régóta várt önéletrajzi könyve, a Dancing With Myself boltokba kerülése; a kötetet a Touchstone kiadó gondozza.

Az énekes legutóbbi stúdiólemeze Happy Holidays címmel 2006-ban jelent meg, ám azon karácsonyi dalok szerepeltek. Eddigi utolsó "igazi" albuma a 2005-ös Devil's Playground volt, amely 12 évvel követte a Cyberpunkot. Az utóbbi két CD között eltelt időben Billy Idol inkább motorbaleseteivel, zűrős magánéletével és egészségügyi problémáival hallatott magáról.

A friss anyag dalai közül jó néhányat játszott már Idol élőben az elmúlt években. "Egy-kettő balladisztikus hangvételű, hogy a közönség által várt húzósabb számok arányát valamelyest finomítsuk" - fogalmazott nemrég gitárosa, a kisebb szünettel 1981-től vele játszó Steve Stevens.

Fotó: muzgazeta.com
Billy Idol punkzenekarokban (Chelsea, Generation X) kezdte pályafutását a hetvenes évek második felében. Szólóelőadóként 1982 óta hét stúdiólemezt készített és olyan nagy sikerek fűződnek a nevéhez, mint a Mony Mony, a Dancing With Myself, a Cradle of Love, Rebel Yell vagy a Shock to the System. A nyolcvanas-kilencvenes években klipjeivel az egyik legnagyobb sztárja volt az MTV zenei csatornának.

Új turnéja novemberben kezdődik, egyelőre brit, németországi, hollandiai, belga, svájci és olasz helyszínek tartoznak a koncertsorozathoz. Billy Idol fellépett a 2010-es soproni VOLT Fesztiválon.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Rock Nagy-Britannia Énekes Lemez

Ajánlott bejegyzések:

  • Januárban ismét Tribute Maraton! Januárban ismét Tribute Maraton!
  • A magyar rockzene történetét bemutató képregény jelent meg A magyar rockzene történetét bemutató képregény jelent meg
  • TÁBOR Fesztivál: az ország legnagyobb rockbulija 4 napon át TÁBOR Fesztivál: az ország legnagyobb rockbulija 4 napon át
  • Orgonák éjszakája Orgonák éjszakája
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr887937304

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard