Feltárták az első kínai császár nagyanyjának sírkamráját. Az 550 méter hosszú, 310 méter széles és 170 ezer négyzetméter alapterületű sír a második legnagyobb, eddig feltárt temetkezés az országban.
Az első kínai császár, Csin Si Huang-ti (Kr.e. 260-210) nagyanyjának végső nyughelyét tárták fel Hszianban, az északnyugati Senhszi tartományban.A sírkamra hossza 550 méter, szélessége 310 méter, alapterülete több mint 170 ezer négyzetméter. Ez a második legnagyobb temetkezés, amelyet eddig feltártak Kínában - olvasható a China.org.cn hírportálon.
Eddig két hintót, valamint 12 ló csontvázát találták meg: mindkét fogatot hat-hat állat húzta. Mint a Hsziani Egyetem régészei rámutatnak, az ősi Kínában a hintók és a lovak az elhunyt igen magas társadalmi státuszát jelképezték, általában az uralkodói család tagjait helyezték ily módon végső nyugalomra.
A feltárások során jáde, arany és ezüst tárgyak kerültek napvilágra, valamint találtak gazdagon díszített edényeket, amelyeken Csin császár nagyanyjának neve olvasható.
Forrás: Hirado.hu