A Hadik Irodalmi Szalon különkiadásában október 7-én 18 órától mutatják be Márai Sándor kötetének új kiadását. A meghívott vendégek a könyvbemutató alkalmából budai élményeikről mesélnek.
Budán lakni világnézet, vallotta Márai. A Budán töltött két évtized alatt az író megtapasztalta, átélte, hogy Budán lakni valóban világnézet, s ez a gondolat műveiben is megfogalmazódik. E gondolatoknak állít emléket a Hadik Irodalmi Szalon október 7-i, Különszám estje, melyen amellett, hogy Márai Sándor Budán lakni világnézet című kötetének új kiadása bemutatkozik (Helikon Kiadó), a meghívott vendégek budai, újbudai élményeikről, kulturális kötődéseikről vallanak vetítés, felolvasás és zongoraszó mellett.
Az októberben újranyitásának negyedik születésnapján ünneplő Hadik Kávéház és a benne szintén 2010 óta működő Hadik Irodalmi Szalon hónapról hónapra igyekszik irodalmi, művészeti estekkel, kiállításokkal, koncertekkel gazdagítani Újbuda megújuló kulturális főutcáját, s azon belül a Főváros egyik legnépszerűbb történelmi Kávéházát. A Hadik Kávéház egykoron írók, művészek, költők törzshelye volt, Karinthy Frigyestől Kosztolányi Dezsőig, Déry Tibortól Németh Andorig számtalan szerző érezte második otthonának a Hadikot.
Így van ez ma is - a Bartók Béla út gyönyörű parkja, a Gárdonyi tér sarkában álló Hadik Kávéház ma is a kultúra otthona - ahogy az évek óta tartó Újbudai Kulturális Városközpont projekt keretén belül egyre több galéria, kulturális intézmény, kiállítótér, igényes programsorozat is igyekszik minél több vendéget a kerületbe csábítani. Márai Sándor kötete tehát erősen kapcsolódik az újbudai kulturális arculathoz.
Az október 7-i esten Bács Ferenc színművész előadásában hallhatunk részleteket a kötetből, míg Csillagh Katalin zongoraművész a kötethez kapcsolódóan kedvenc darabjait játssza majd a Hadik zongoráján. Vendégünk lesz Karinthy Márton író, a Karinthy Színház igazgatója, aki amellett, hogy elmeséli a Bartók Béla úti Karinthy Színház történetét, bizonyára kitér majd kedvenc családi történeteire és a Hadik Kávéházhoz fűződő viszonyára is. Dr. Hoffmann Tamás, Újbuda polgármestere a kerület kulturális törekvéseit, művészet-pártoló tevékenységét meséli el és azt, mit jelent számára Budán élni, dolgozni, egy kulturális főutcát építeni. Faur Zsófi galerista, a Bartók Béla úti Faur Zsófi Galéria vezetője izgalmas munkájáról mesél majd, melynek elsődleges célja a hazai kortárs művészet népszerűsítése és beépítése a nemzetközi művészeti szcénába, amelyet a külföldi vásárokon történő mind aktívabb jelenlétével és a külföldi galériákkal való partnerkapcsolatok kiépítésével kíván elérni.
Képzőművészet, irodalom, zene, színház - minden meghívott vendég közös törekvése, hogy kulturális közösséget építsenek, hogy helyszíneik "kultúrtérként" működjenek, ahová az emberek újra és újra szívesen térnek vissza.
Az estre a belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyet megtehetnek az anna_juhasz@hotmail.com címen.
A programon kedvezménnyel vásárolhatják meg a Helikon Kiadó jóvoltából Márai Sándor köteteit.