Bródy Vera bábfiguráin generációk nőttek fel. Misi mókus, Mazsola, a Futrinka utca, a Diótörő, a Háry János és a Fából faragott királyfi tervezője október 14-én ünnepli születésnapját.
A magyar színházművészet egyik meghatározó személyisége, Bródy Vera 1949-ben színészként kezdte a pályát a Művész Színházban, Szergej Obrazcov magyarországi vendégjátékának hatására azonban a bábok kezdték el érdekelni. Az Iparművészeti Főiskolán befejezése után a Győri Állami Bábszínházban valamint az Állami Bábszínházban is dolgozott, ahol emblematikus előadások bábjai, díszletei, jelmezei kerültek ki a keze alól, elsőként az 1952-es Misi mókus. Tersánszky Józsi Jenő hőse több kalandnak, így több előadásnak is főszereplőjévé vált, az 1961-ben bemutatott Misi mókus vándorúton azóta is biztos darabja a színház repertoárjának. Ezt követte a Meseláda, a Csodafurulya, a Csalavári Csalavér, több Andersen-mese, és számtalan ikonikus előadás. Több produkcióban dolgozott együtt díszlettervezőként Koós Ivánnal, más alkotások teljes látványát egyedül jegyezte.1968-ban férjével Párizsba költözött, de kapcsolata nem szakadt meg az Állami Bábszínházzal. Olyan jelentős előadások fűződtek nevéhez, mint a világot járt Bartók-mű, A fából faragott királyfi, A pagodák hercege című Britten-opera, Kodály Zoltán Háry Jánosa, Shakespeare drámája, A vihar - amiért a kritikusoktól a legjobb jelmez díját kapta meg - vagy a Rámájana. Természetesen a gyerekelőadások is megmaradtak az életében: a Tündér Lala, a Gulliver az óriások földjén, a Diótörő, a Hamupipőke, a Vásári bábkomédiák, a Varjúdombi meleghozók, A csodaszarvas népe, A Hollókirály, A repülő kastély bábjai mind neki köszönhetőek.
A francia fővárosban grafikákat, illusztrációkat, bábokat készít, ismeretterjesztő cikkeket ír, több könyvét adták ki Franciaországban, Németországban, Svájcban, Skandináviában, Nagy-Britanniában. 1972-től bábpedagógusként dolgozik, gimnáziumi csoportjával bábelőadásokat hoznak létre Párizsban, vezetett bábos táborokat Bretagne-ban. Ilyen volt a Tűzmadár, a Stravinsky-darabot az Állami Bábszínház művészeivel is megrendezte.
Bródy Vera munkáit azok is ismerik, akik nem jártak az Állami Bábszínházba, hiszen a Magyar Televízió bábos mesejátékai közül ő álmodta meg Mazsolát vagy a Mi újság a Futrinka utcában? lakóit (ők később „átköltöztek” a Budapest Bábszínházba), de a Játsszunk bábszínházat! sorozat, a Gombóc tündér, a Tükrös- játék, a Dugasz Matyi, a Petruska vasárnapja és az Egyszeregy királyfi mind-mind az ő tervezőasztalán születtek.
1959-ben Munkácsy-, 1967-ben Jászai-díjjal tüntették ki, 2010-ben megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét.