Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Borbély László képeiből nyílt kiállítás

Borbély László képeiből nyílt kiállítás

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 11. 08.
A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

további bejegyzések a szerzőtől »

November hetedike óta tekinthető meg a festőművész életművéből összeállított tárlat az Art Salon Társalgó Galériában. November 15-én debütál a Borsos Mihály által összeállított Borbély László kötet.

Borbély László festőművész, a Magyar Nemzeti Galéria főmunkatársa volt több mint 40 évig. Festészeti stílusát a kortársak sem tudták meghatározni, igaz, egyediségre nevelte egyik iskolai mestere, Jakuba János. Ez nem is volt olyan nehéz feladat, hiszen Borbély öntörvényű és intuitív alkotó.

Borbély László (fotó: Borsos Mihály)
Az 1939-ben, a Vas megyei Rábatöttösön született művész kisgyerekként élte át a háborút, és hogy lekösse magát, édesanyja ceruzát és papírt nyomott a kezébe. Nem gondolta, hogy fő foglalkozása lesz a festészet - katona, építészmérnök, tanító szeretett volna lenni, végül elvégezte az ELTE művészettörténet szakát. Szakdolgozattémájának a magyar konstruktivizmus atyját, Bortnyik Sándort választotta, akivel mély barátságot kötöttek. Olyannyira, hogy a Bortnyik család szerette volna a nevére íratni a fiatal művészt, ám ezt Borbély édesapja nem hagyta jóvá. A barátság és a közös alkotás viszont még hosszú időre megmaradt.



Borbély festészeti stílusát meghatározni mindezidáig nem lehetett. Egykori főnöke, Pogány Gábor, a Magyar Nemzeti Galéria főigazgatója nyitotta meg egy kiállítását. Jelezte Borbélynak, hogy ideje lenne meghatározni, milyen stílusban alkot. Mivel nem találtak rá kategóriát, Pogány megkérdezte, hogy hol kezdte el festeni felszabdalt épület festményeit. Wernigerode-ban – jött a válasz. Pogány arca felderült: „akkor a stílusodat nevezzük wernigerodizmusnak"!

November 15-én megjelenik a festőművész munkáiból összeállított kötet, melynek szerkesztője az Art Salon Társalgó Galéria (II. kerület, Keleti Károly utca 22.) tulajdonosa, Borsos Mihály. Az esten az idén doktori címet szerzett ifjabb Borbély László ad koncertet. Az eseményre a belépés ingyenes.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kiállítás Festészet Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Mától látogatható a Róma-Budapest kiállítás Mától látogatható a Róma-Budapest kiállítás
  • 100 milliós Hantai Simon festmény és Kossuth étkészlet az Art and Antique-on 100 milliós Hantai Simon festmény és Kossuth étkészlet az Art and Antique-on
  • Radák Eszter eddig be nem mutatott alkotásaiból nyílik kiállítás Radák Eszter eddig be nem mutatott alkotásaiból nyílik kiállítás
  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen
  • Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr987939404

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard