A Maladype Színház Aranybogár-módszere szokatlan szituációk megoldásában segíti a résztvevőket. Kreatív vállalati tréningjükre az idei Civil Liciten kerestek támogatókat.
A Maldype Színház Közhasznú Egyesület a hazai és nemzetközi színházművészet területén tevékenykedik. Bemutatókat, nemzetközi koprodukciókat, vendégjátékokat szervez, összművészeti projektek gazdája, nemzetközi workshopok szervezője. Az Egyesület egyik fókusza az átfogó, roma és nem roma, hátrányos helyzetű, kiemelkedően tehetséges fiatalok és pedagógusaik számára kialakított színházi nevelési program működtetése, amelyben jelenleg 58 közoktatási intézmény a partnerük. „Százan százzal egyért!” elnevezésű, rendhagyó CSR projektjükbe eddig 54 támogatót sikerült bevonniuk.
Egy vállalat működése során a vezetők és a munkatársak számos váratlan, ismeretlen helyzettel találkoznak. Ezeknek a szituációknak a kezelése kihat a vállalat hatékonyságára, eredményeire és a vállalt filozófia hiteles képviseletére. Az Aranybogár-módszer kreatív kommunikációs analitikai tréning tudásbázisra épülő, elemző és értékelő szemléletet és mentalitást ad a tésztvevőknek. Azokat a váratlan helyzeteket, ismeretlen területeket és szituációkat térképezik fel a résztvevők, ahol a mindennapokban megszokott ok-okozati összefüggések és rendszerek nem adnak azonnali megoldást.
Az Aranybogár módszer segítségével a résztvevők számára
- tágabbra nyílik az asszociációs tér
- építi a gyors reakció- és megoldó képességet
- fejleszti az elemző, értékelő és kombinációs készségeket
- támogatja a helyzetfelismerő és helyzetkezelő tudást.
Fenti készségek birtokában a résztvevők képessé válnak a hiteles és érzékeny kommunikációra. A tréning nem konkrét feladatra készít fel, hanem lehetőséget teremt, hogy a résztvevők bármilyen szokatlan, váratlan, ismeretlen szituációban magas minőségben és hatékonyan legyenek jelen.
A Kultúrpart az idei Civil Licit kapcsán készített egy rövid videót az Aranybogár módszereiről és hátteréről: