A Messzelátó Egyesület programja a környezettudatosság fejlesztését és a csapatépítést állítja középpontba. A Civil Licit egyik szerencsés vállalata kreatív energiákkal és egészségtudatos ötletekkel gazdagodhat.
Az 1999 óta működő Messzelátó Egyesület a természetvédelem, környezetvédelem, oktatás és a kultúra területén munkálkodik, olyan sokszínű, értékközpontú, fenntartható társadalom megvalósítása érdekében, amely emberi léptékű, nyitott, és öntevékeny közösségek együttműködésén alapszik.
A Messzelátó Egyesület két fő célja a fenntartható városi életmód és az önkéntesség eszemeiségének és gyakorlatának terjesztése. A 38 tagú Egyesületnek jelenleg 3 főállású munkatársa és kb 50 önkéntese van, közel 200 hazai és külföldi partnerszervezettel dolgozik együtt.
Az Öko Ebédszünet kikapcsolódást, kreatív energiákkal, öko- és egészségtudatos ötletekkel való feltöltődést kínál a nyertes vállalat munkatársainak. A program a környezettudatosság fejlesztése mellett kiváló csapatépítő esemény is, hisz a közös tevékenykedés során a kollégák közelebb kerülnek egymáshoz, informális kapcsolataik fejlődnek. A foglalkozás kiváló lehetőség a munkahelyi generációk találkozására is, hiszen minden korosztály számára izgalmas és tartalmas programot kínál az esemény, ahol fény derül a kollégák egymás előtt ismeretlen tudására, készségeire, mindez segíti egymás megismerését és elfogadását. A munkavállalók tudatosabb vásárlókká, válnak és egészségesebben fognak élni a programok hatására, továbbá fejlődik környezetük iránti érzékenységük.
- Az öko-kozmetikumok használatával csökken az alkalmazottak ökológiai lábnyoma, a káros vegyi anyagok mellőzésével a betegségek megelőzéséhez is hozzájárulunk.
- A kikelő-képeslap készítés a hulladékok újrahasznosítására fókuszál és formálja a résztvevők természethez való viszonyát is.
- Az új növények befogadásával megtanulnak gondoskodni „másokról”, bővül a természeti környezetről szerzett tudásuk.
Az idei Civil Licit alkalmából a Kultúrpart videót is készített a Messzelátó Egyesületről, amelyből kiderül, miért sikeres a szervezet fenntartható fejlődésért és környezetvédelemért való küzdelemben: