Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Növekedés vagy fenntarthatóság?

Növekedés vagy fenntarthatóság?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 12. 07.
„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

Etnofon az I. OniFeszt-en
2026-06-26 23:11:44

Az Óbudai Népzenei Iskola háromnapos zenei fesztiváljának, az I.OniFeszt-nek volt vendége június 22-én

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

további bejegyzések a szerzőtől »

December 9-én a Goethe Intézet meghívására a Corvinus Egyetemen pódiumbeszélgetésen vesz részt Harald Welzer professzor, a fenntartható fejlődés és az alternatív gazdasági formák világszerte ismert teoretikusa.

Harald Welzer (Fotó: vhw)

Közös nevezőre hozhatók-e az ökológiai, ökonómiai és szociológiai visszásságok? Érintkezik-e a környezetvédelem és a szociális szerepvállalás? Milyen piaci modelleket vázol a környezetbarát energiagazdálkodás? Az egyik legeredetibb német fenntarthatósági kezdeményezés, a Futurzwei társalapítója és magyar beszélgetőtársai a fenti kérdésekre keresnek válaszokat a december 9-i pódiumbeszélgetésen.

Harald Welzer kutatásainak és pedagógiai munkásságának fő témái a kulturális emlékezet, a csoportbeli erőszak és a klímaváltozás művelődéstudományi aspektusai. Welzer professzor a flensburgi Európa Egyetem, az amerikai Emory University és a svájci St. Gallen Egyetem vendégoktatója, valamint számos tudományos tanács és akadémia tagja. Korábban a Center for Interdisciplinary Memory Research igazgatója volt, az esseni Művelődéstudományi Intézetben pedig több részprojektet irányított, amelyek ugyancsak a klíma és kultúra összefüggéseire fókuszáltak. Mindezek mellett társalapítója a Futurezwei. Stiftung Zukunftsfähigkeit közhasznú alapítványnak, melynek fő célja az alternatív életstílusok és gazdasági formák bemutatása és támogatása.

Welzer az elmúlt években számos könyvet írt. A Nagypapa nem volt náci! és a Tettesek középpontjában a kulturális emlékezet és a csoportbeli erőszak áll. A Klímaháborúk az emberi együttélés mindmáig alábecsült veszélyforrásaként írja le a klímaváltozást, melyre ma pusztán természeti katasztrófaként tekintünk, holott az éghajlati változásokat a szociális hatások teszik igazán katasztrofálissá. Önálló gondolkodás című könyvében Welzer a reduktív életstílust állítja középpontba, véleménye szerint: az egyéni és társadalmi cél nem a növekedés, hanem a fenntarthatóság.

Pódiumbeszélgetés helyszíne: Corvinus Egyetem, Fővám tér 8., E. III. előadóterem

Ideje: December 9., 18 óra

Résztvevői:
Dósa Mariann (Közélet Iskolája)
Reith András (Mérték Építészeti Stúdió)
Tóth Gergely (KÖVET Egyesület a Fenntartható Gazdálkodásért)

Moderátor: Nagy András környezetvédelmi újságíró

A rendezvény német és magyar nyelven zajlik, kétnyelvű szinkrontolmácsolással.

A belépés díjtalan!

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Környezetvédelem Németország Fenntarthatóság Gazdaság Goethe Intézet Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Generációk, vitakultúra, divat és kiállítás: őszi programsorozat a Goethe Intézetben Generációk, vitakultúra, divat és kiállítás: őszi programsorozat a Goethe Intézetben
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Kezdődik a 13. Szemrevaló Filmfesztivál Kezdődik a 13. Szemrevaló Filmfesztivál
  • 15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen 15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr887940180

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása