Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Ideje elfelejteni Doktor Szöszit!

Ideje elfelejteni Doktor Szöszit!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 12. 12.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

A kritikusok szerint Reese Witherspoon Oscar-díjra törő alakítást nyújtott a Wild, azaz a Vadon című filmben, aminek a története Cheryk Strayed visszaemlékezésein alapul.

Amerika lenyűgöző nyugati hegyláncai között gyalogol több mint ezer kilométert. Maga a túraútvonal is híres, a Pacific Crest Trail a kaliforniai sivatagtól indul északra a Sziklás-hegységen át.

- Szerintem sikerül feltárni egy sor olyan témát a filmben, ami fontos az emberek számára. Akár a női szexualitás felfedezése, vagy hogy nem kell takargatnunk mindazt, amin keresztül mentünk az életben, mert az megélt dolgok összességétől válunk azzá, akik vagyunk – mondta Reese Witherspoon.

A színésznőt már első olvasatra magával ragadta a film kézirata. Ezt a road movie-t tartja a Witherspoon élete legnehezebb filmjének.

Az érintetlen táj szépsége már önmagában magával ragadó. Az életrajzi dráma teszi igazán teljessé: a történet és a táj egységbe forr.

A főszereplő anyja halála után heroinfüggővé válik, és házassága összeomlik. Ekkor vág neki a 22 éves nő a vándorútnak, hogy ismét magára találjon.

A rendező Jean-Marc Valle, a Mielőtt meghaltam (Dallas Buyers Club) című film ismert alkotója is örömmel kezdett a munkába:

- Igazán könnyen és gördülékenyen ment, mert nem kellett meggyőzi a színésznőt arról, hogy ide nem szükségeltetik smink, és a történet bizonyos pontjain elengedhetetlen a meztelenség. Ilyen példuál egy kábítószeres jelenet. A film címében szereplő vad szó nemcsak a tájra utal – viccelte el Valle.

A Vadont Amerikában már decembertől vetítik, Európában 2015-től látható a mozikban.



Forrás: Euronews

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
USA Film Reese Witherspoon Adaptáció Filmpremier

Ajánlott bejegyzések:

  • Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna? Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
  • Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese
  • Száguldás, sárkányok, rosszfiúk – a nyár 10 legkedveltebb mozija Magyarországon Száguldás, sárkányok, rosszfiúk – a nyár 10 legkedveltebb mozija Magyarországon
  • Őrült nap, őrült film: jön a Random! Őrült nap, őrült film: jön a Random!
  • Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr377940308

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása