Egy brüsszeli művészeti központ tagjai az Orvosok Határok Nélkül nemzetközi humanitárius szervezettel együttműködve segélymunkásokat fotóztak az ebola járvány által sújtott nyugat-afrikai területeken.
A Brüsszeli Képzőművészeti Központ (Bozar) célja, hogy az Orvosok Határok Nélkül (Médecins Sans Frontières) dolgozói segítségével hívják fel a figyelmet az ebola járványra - írja a The Art Newspaper. Ennek érdekében a belga galéria együttműködési megállapodást írt alá a francia alapítású segélyszervezettel, mely a Bozar szóvivője szerint „nyílt kifejeződése a szervezet szociális elköteleződésének”.
A 2015. február 15-ig tartó kezdeményezés első része a nyugat-afrikai egészségügyi dolgozókat bemutató fotográfiai kiállítás. A felvételek Peter Casaer munkáját dicsérik, aki a humanitárius intézménynél dolgozik fotósként és dokumentumfilm-készítőként.
„A megdöbbentő alkotásokon keresztül az Orvosok Határok Nélkül és a Bozar közösen arra törekszik, hogy megakadályozza az ebolával dolgozók megbélyegzését azáltal, hogy a védőruházat alatt rejtőző, igazi emberi arcukat mutatja meg” – áll a múzeum sajtóközleményében.
„A művészet és kultúra határokon átívelő, túlmutat a mentális és fizikai különbségeken. Amikor az orvosok egy háborús övezetbe mennek betegeket és sebesülteket kezelni, állást foglalnak, akárcsak a művészek” – mondja Paul Dujardin, a Bozar vezérigazgatója.
A Bozar Afrika-programja és kiállításokból álló eseménysorozata a jövőben tovább folytatódik, hogy növelje a szociális érzékenységet az Afrikával kapcsolatos kulturális és politikai kérdésekben.
Forrás: The Art Newspaper