Kínában számos helyen találhatunk gyönyörű természeti tájakat, de mindez eltörpül az ország más részeit elborító szenny mellett. A pusztulás képei...
A Boredpanda válogatott képein láthatjuk, a környezetszennyezés mekkora mértékével kell szembenézniük és megküzdeniük nap mint nap a kínai lakosoknak.
Pekingben, illetve Kína egyéb részein az állandó szmog és a mindent elborító szmogfelhő nagy veszélyt jelent az emberekre. Ennek ellenére nagyon kevesen használnak védőmaszkot, aminek súlyos következményei is lehetnek.
Bár Kína vezetői megfogadták, hogy komolyan veszik a légszennyezést, a változás elég nehéz lesz egy olyan országban, ahol ilyen tempóban nő az ipar és ezzel együtt a káros anyagok kibocsátása.A légszennyezettség mellett a folyók mértéktelen mérgezése is gyakori. A legnagyobb kínai folyók fele, a földalatti vizek 60 százaléka szennyezett Kínában, ahol a probléma évek óta tartósan fennáll és a lakosság ivóvíz-ellátását is komolyan veszélyeztetheti a jövőben – derült ki a 2014-es kormányzati felmérésből.
A környezetvédelmi minisztérium munkatársa szerint a szennyezés oka az, hogy mindenekelőtt az ipari üzemek figyelmen kívül hagyják a környezet védelmét - írja az MTI. Az acélgyártó cégek, a vegyipari vállalatok, szénbányák és építőipar környezeti terhelése hatalmas, de ezt sem maguk a vállalatok, sem a helyi hatóságok nem hajlandók beismerni. Becslések szerint évente legalább 80 milliárd tonnát tesz ki a vizekbe eresztett szennyvíz mennyisége, ami miatt a folyók mintegy 20 százaléka olyannyira szennyezett, hogy a vizükkel való mindenféle kapcsolat veszélyt jelent az emberekre.
A Boredpanda kínai környezetszennyezést körüljáró fotógyűjteményének további képei itt láthatók.
Forrás: Bored Panda