A Koreai Kulturális Központ és a Közép-Európa Táncszínház közös szervezésében rendezik meg február 5-én A művészet koreai és magyar arca című kortárs táncelőadást.
Son Jeemi és Kovács Péter táncművészek közös produkciójában a két ország táncmozdulatainak harmóniája elevenedik meg a színpadon. A koreai táncos, Son Jeemi szólótánca az ő első, Magyarországról szerzett benyomását mutatja meg. A különleges performansz a koreai kultúra egy új aspektusába enged betekintést, ugyanakkor Magyarország egyik új arca is bemutatkozik, Kovács Péter kortárs táncművész mozdulatain keresztül. A szemtől szembeni kommunikációtól és a két arc találkozásától szinte megáll tér és idő.A koreai táncművész egy hónapos magyarországi tartozkódása alatt részt vett az IKF (Ifjú Koreográfusok Fóruma) programon a KET társulatához csatlakozva. Ezen pályázat útján adódott a lehetőség, hogy a két táncművész együtt dolgozzon, s bemutassák munkájuk eredményét.
Az arc az első, amit egy találkozáskor először megvizsgálunk, amely nagymértékben meghatározza a pillanatok alatt kialakuló első benyomásunkat a másikról. Érdekes, hogy a koreai és magyar nyelvben ugyanúgy több jelentése van az arc szónak, hiszen az arc mindkét kultúrában jelentheti valaminek a reprezentációját is. A koreai táncos, Son Jeemi szólótánca az ő első, Magyarországról szerzett benyomását mutatja meg. A különleges performansz a koreai kultúra egy új aspektusába enged betekintést, ugyanakkor Magyarország egyik új arca is bemutatkozik, Kovács Péter kortárs táncművész mozdulatain keresztül. A szemtől szembeni kommunikációtól és a két arc találkozásától szinte megáll tér és idő.
Kovács Péter, a Közép-Európa Táncszínház férfi szólistája a magyar zenei kultúra egyik kiemelkedő előadójának, Lajkó Félixnek a muzsikájára táncolja el szólóját. Mozgása, illetve mozgási utazása reflektál a kiállítás alapgondolatára, az ihletett pillanat megélésére. A belső figyelem és az ezen keresztül megszülető expresszió dinamikus és mozgásformákban gazdag férfiszólóval készíti elő a két kultúra találkozásából születő duettet.
Az előadás magyar résztvevője mögött a nagy múltra visszatekintő Közép-Európa Táncszínház (KET) áll. Magyarország elsőként alakult táncszínháza, mely a független kortárs táncegyüttesek között a legismertebbek közé tartozik hazánkban és külföldön egyaránt. A Nagyvárosi táncosokat bemutató filmsorozatunkban a tavaly 25. születésnapját ünneplő társulat kulisszái mögé is beleshettünk:Az előadás kiegészíteseképpen az előadótér falain a Koreai művészek arca című kiállítás fotói láthatóak. Az esemény célja, hogy a nézők egyszerre tapasztalhassák meg a két ország közötti kulturális együttműködést a kortárs művészeten keresztül.
A művészet koreai és magyar arca
Kortárs táncelőadás
Időpont: Február 5. 19 óra
Helyszín: Koreai Kulturális Központ
Program:
Son Jeemi szólótánca
Kovács Péter szólótáncaSon Jeemi és Kovács Péter közös tánca
- szünet -
Beszélgetés Kun Attilával, a Közép-Európa Táncszínház művészeti igazgatójával, Son Jeemi és Kovács Péter táncművészekkel
A belépés díjtalan, regisztráció: koreaikultura@koreaikultura.hu
További információ a Koreai Kulturális Központ honlapján.