Február 15-én két műsorral várja vendégeit a Concerto Budapest. 11-től folytatódik a zenekar ifjúsági sorozata, a Dzsopatán és Gásztonfild, délután pedig a Concerto Mesteriskola Fischer Annie művészetével foglalkozik.
A több mint 400 éves regény rendkívüli izgalmakat és kalandokat tár elénk különös karakterei (a vándorló lovag Don Quijote, fegyverhordozója, Sancho Panza és a lovag szíve hölgye, Dulcinea) segítségével, a zenei aláfestés pedig még színesebbé teszi az örök illúziók és reménytelen küzdelmek allegóriájaként számon tartott könyvet. Házigazda: Lakatos György.
Bár Fischer Annie háromszoros Kossuth-díjas zongoraművész már 20 éve nincs közöttünk, de művészete, tehetsége és személyisége a mai napig is kitörölhetetlenül él azokban, akik ismerhették. Igen korán kezdte pályáját, 1926-ban – 12 évesen – már túl volt első külföldi fellépésén, ahol Mozart és Schumann egy-egy zongoraversenyét játszotta. Igazi nemzetközi áttörést 1933-ban ért el, amikor megnyerte a Budapesten rendezett Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraversenyt. Felfelé ívelő karrierjét a II. világháború szakította félbe, évekig Svédországban élt, és csak 1946-ban, tért vissza Budapestre. Bár számos országban koncertezett, és igen előkelő helyet foglalt el a világ nagy zeneművészeinek sorában, sajnálatos módon csak igen kevés felvétel őrzi emlékét és játékát.
A Concerto Mesteriskola vendége Dr. Székely György lesz a 16 órakor, a Budapest Music Center könyvtárában megrendezésre kerülő eseményen. Dr. Székely György nem csak a Szent János Kórház I. Belgyógyászati és Gasztroenterológiai Osztály osztályvezető főorvosa, de a zene szerelmese is. Gyermekkora óta két hangszeren (hegedű, klasszikus gitár) zenél, a 32 éve koncertező Semmelweis Vonósnégyes tagja. Zenei versenyeket nyert a Magyar Rádióban, és zenei írásokat, riportokat, rádióműsorokat készít orvos-szakmai munkássága mellett. A Fischer Annie-ról megjelent emlékkönyv (2002) egyik szerkesztője, a centenáriumi év egyik fő szervezője volt.
További információért KATT!