Stanely Kubrick filmes karrierje előtt fényképezőgépet ragadott, és többek közt a New York-i metrót fotózta. A második világháború befejezése utáni időkben a LOOK magazin alkalmazta a mára már ikonikussá vált rendezőt.
Ebben az időszakban 129 megbízásból, több mint 15.000 fotó született, melyeket a New Yorki-i városi múzeum gyűjteményében őriznek. A mindennapi életet bemutató sorozat képei még ma is sokat mesélnek egy letűnt korszak intim pillanatairól. A bejegyzésben látható New York-i metrót (és utasait) a képeslap felkérésére közel két hétig fényképezte a 17 éves Kubrick 1946-ban – írja a Mai Manó Ház blogja.Korábban bemutattunk egy fotósorozatot a rendező egyik legismertebb filmjének, a Ragyogásnak a forgatásáról. Most Kubrick korábbi munkáit vesszük sorra, ahol a kamera és a fikciós jelenetek helyett a fényképezőgép mögül örökítette meg a mindennapi élet pillanatait.
Stanley Kubrick fotós karrierje egészen fiatalon, 17 évesen kezdődött. Egyik nap, útban az iskola felé lefényképezett egy Franklin Delano Roosevelt halálhírével teli újságos standot, majd a fotót elküldte a LOOK magazinnak, ahol gyakorlatilag azonnal alkalmazták az ifjú tehetséget.
Kubrick 1945 és 1950 között több mint 300 képriportot és sorozatot készített az akkoriban rendkívül népszerű újság számára, tökéletes vizuális érzékkel és nagyfokú érzékenységgel dokumentálva a világháború utáni New York életét. A Kubrick által megörökített metropolisz, az elkapott történetek és arcok egyértelműen túlmutatnak a konkrét helyszíneken: a fotók a háború utáni gyors társadalmi változások pontos látleletét rajzolják ki. Nem meglepő, hogy mire Kubrick a huszadik életévét betöltötte, a lap egyik vezető fotósává lépett elő - olvashatjuk Huber Zoltán írásában.
Forrás: Mai Manó Ház blog