Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ördögi jelenetek a metrón

Ördögi jelenetek a metrón

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 02. 14.
Sálom utca - Harmadszor is együtt a kortárs zsidó fesztiválon
2025-08-26 08:36:18

Szeptember 7-én a Csányi utcában kortárs művészetek, zenék, irodalom és közösségi élmények várják

Közel 70 program, koncertek és bartókos ízek: startol a 4. Bartók Feszt
2025-08-22 09:19:41

Augusztus utolsó szombatján ismét benépesül a Bartók-negyed: zenével, kézműves programokkal, civil

Színház, koncert, jóga és trap: jön a SICC Fesztivál
2025-08-21 07:27:30

Augusztus 26-án első alkalommal rendezik meg a SICC Összművészeti Fesztivált az Akvárium Klubban, ahol egész

Blue Heron: magyar közreműködéssel készült film lett a legjobb elsőfilm Locarnóban
2025-08-18 08:44:33

Romvári József, a legendás díszlettervező unokája, Sophy Romvari első egész estés filmje jövőre lesz

további bejegyzések a szerzőtől »

A Pesti Magyar Színiakadémia 2015-ös végzősei február 17-én, kedden mutatják be vizsgaelőadásukat. Dosztojevszkij Ördögök című regényéhez a metrón forgattak trailert.

„Úgy gondoljuk, hogy azt gondolod, ez egy sablonszöveg lesz. Lehet, hogy te gondolod jól” - kedzik a fiatalok a darabhoz írt ajánlójukat. „A színház csapatjáték. Az előadás szervei vagyunk, mindenkinek van egy funkciója, hogy az a valami működjön, amit együtt éltetünk. Szervezet vagyunk.”


„Egyikünk sem tudja, mi lesz velünk év végén. Nem tudjuk, színésszé válunk-e, kapunk-e szerződést bárhonnan. Úgy érezzük, sokat tanultunk a három év alatt, hogy hogyan legyünk jobb emberek. Ezzel a vizsgával szeretnénk megmutatni nektek, mi kik vagyunk és hogy ti kik vagytok valójában. Azt, hogy mi mind ugyanolyanok vagyunk… Ördögök.”


„Az Ördögök Dosztojevszkij talán leginkább rejtélyes, leginkább különös alkotása” - írja Legeza Ilona könyvismertetőjében. „Maga a szerző - miként regényei egy igen jelentős részében - itt sem szándékolt nagyot alkotni. A korban divatos anti-nihilista regények egyikét akarta megírni, támaszkodva egy 1869-ben nagy port felvert politikai gyilkosságra (a regény 1871-72-ben jelent meg). A mű - ugyancsak hasonlóan Dosztojevszkij más regényeihez - végtelenül több lett, mint amit az író szándékolt.”

„Egy forradalmi, "nihilista" csoport életéről számol be a regény, főszereplői ennek a csoportnak vezetői, legjelentősebb figurái. Verhovenszkij-Nyecsajev és Sztarvrogin a modern manipuláció megdöbbentően hiteles képviselői, belső világuk pedig - főleg végletességével, a konzekvenciák végiggondolásával - valóban démoni, "ördögi" arányokat nyer. A regény nagy jelenetei (Kirilov Isten ellen tudatosan lázadó öngyilkossága, Sztavrogin beszélgetése a szent sztareccel, emlékezése a gyermekleány megerőszakolására és a szerencsétlen teremtés végignézett öngyilkosságára stb.) a világirodalom kevés számú legnagyobb "epizódjai" közé tartoznak.”
F. M. Dosztojevszkij: Ördögök
A Pesti Magyar Színiakadémia 2015-ös végzőseinek vizsgaelőadása

Helyszín: a Pesti Magyar Színház Sinkovits Imre színpada

Nyilvános főpróba: február 16. 19:00
Bemutató: február 17. 15:00

További információk a Facebook eseménynél.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Premier Fiatalok Magyar Színház Adaptáció Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij

Ajánlott bejegyzések:

  • Irodalom és természet találkozása a színház falai között Irodalom és természet találkozása a színház falai között
  • Premier a Pesti Magyar Színházban - bemutatták az Ezeregy éjszakát Premier a Pesti Magyar Színházban - bemutatták az Ezeregy éjszakát
  • Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben! Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben!
  • Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál
  • Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban Musicalshow a Rózsakert Színpadon - Nikola Tesla története sztárszereposztásban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr787941886

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard