Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Merész fesztivál: kizárólag őrülteknek!

Merész fesztivál: kizárólag őrülteknek!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 02. 15.
A kitörés története a mérhetetlen emberi szenvedés története
2023-02-04 15:31:17

A magyar tisztek személyi okmánygyűjtőiből megdöbbentő sorstörténetek rajzolódnak ki. Ungváry Krisztiánnal

Hová menjünk színházba?
2023-02-03 16:14:19

Oláh Zsolt színházi elemző a Staatsoper, a Pintér Béla Társulat és az Új Színház előadásáról mesélt

Dudaszó és haiku Ágoston Bélával
2023-02-03 13:48:43

Multimediális, összművészeti tárlat nyílt a hagyományos magyar dudával a középpontban Budakalászon

Halljuk, hogy szól a Braz Bazar zarbon!
2023-02-01 23:06:58

Sőt, egy izgalmas workshop keretében gyerekek és felnőttek is kipróbálhatják a perzsa ütőhangszert és

további bejegyzések a szerzőtől »

„Ha egy négyzetkilométeren belül megfelelő számú őrült él, merész dolgok születhetnek” - mondta Antal Árpád polgármester a március 18–31. közt Sepsiszentgyörgyön rendezett Reflex 3 Nemzetközi Színházi Fesztivál kapcsán.

Újabb kortárs színházi tükrözéseknek lehetünk részesei idén tavasszal. A Reflex 3 Nemzetközi Színházi Fesztiválnak köszönhetően Sepsiszentgyörgy és Háromszék hivatkozási-, találkozási ponttá válik Európa kulturális térképén.

REFLEX Nemzetközi Színházi Fesztivál sajtótájékoztatója (Fotó: Vargyasi Levente)

A REFLEX Nemzetközi Színházi Fesztivál erősítette, és európai összefüggésében is továbbgondolta Székelyföld művészeti életét. A hiánypótló kezdeményezés 2009-es és 2012-es kiadásával a közép- és kelet-európai térség reprezentatív színházi szemléjévé vált, melyben az európai színházi kultúra néhány meghatározó előadását is láthatóvá tette, mint a világhírű berlini Deutsches Theater Michael Thalheimer Oreszteia rendezését, Oskaras Kor¹unovas litván rendező Hamletjét, a varsói Teatr Dramatyczny Krystian Lupa rendező Persona, Marilyn c. produkcióját, és a Rimini Protokoll Radio Müezzin c. előadását.

Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, a fesztivált bemutató sajtótájékoztatón a kulturális intézmények hangsúlyos támogatásáról és az életminőséget javító beruházások kettős fontosságáról – mint a közösség felemelkedéséhez vezető út – lényeges komponenseiről beszélt. Közösség- és értékteremtő törekvések kötik össze a térségben újonnan létrehozott kulturális intézményeket a már meglévő fontos, és jelentős eredményeket elért intézményekkel, mint amilyen a Tamási Áron Színház is.

Antal Árpád polgármester Silvia Dumitrache román színházkritikus gondolatát idézte: „A Reflex egy merész, érett fesztivál már, egyike az ország azon kevés találkozóinak, melyek a  nemzetközi irányvonalat hangsúlyozzák.” Sepsiszentgyörgy érett már arra, hogy ötleteit tettekre fordítsa. Sepsiszentgyörgy Székelyföld nevében 2021-re megpályázza Európa Kulturális Fővárosa címét. Amíg más erdélyi városokban, mint Kolozsvár, zártságot tapasztalhatunk – utalt a pogármester a közelmúltban a várostáblák magyar és német nyelvű feliratainak betiltására – Sepsiszentgyörgy folyamatosan nyit a különböző kultúrák irányába, ezt üzeni a fesztiválunk is.

Mindketten kiemelték, hogy Romániában az elmúlt hat-nyolc év távlatában arányaiban Sepsiszentgyörgy és Háromszék fordítja a legtöbb pénzt kultúrára költségvetéséből.

Fotó: Vargyasi Levente

A legminimálisabb geometriai jel, a PONT köré alkották a fesztivál idei arculatát. „A csendre utalunk. Az élmény minőségére. A megengedő várakozás hite ez. Nyugalom. Két hét figyelem. Igény a figyelemre. Abban hiszünk, hogy élményben lesz részünk, hozzáadunk, résztvevőkké válunk, tanúskodunk, csendben, figyelve, befogadva, nyugodtan. Együtt lenni, közösséget érezni: számunkra ez is a pont. Hiány és teljesség, akárcsak a színház, ami természeténél fogva egyszerre mutatja meg a tele- és a fogyó holdat, a bekapcsolódást és a kívül maradást. Teremtett színpadi világok közt születő sziget a pont, ahol levegőt és értéket lehet venni. Ahol csendben és kicsiben is értékesnek lehet maradni, amint vendégünk, Maria Shevtsova, a Goldsmiths University of London professzorasszonya is megerősített előző kiadásaink nyomán: Próbálják megőrizni meghittnek ezt a fesztivált. Mert a kicsi nem azt jelenti, hogy provinciális, a kicsi az nem azt jelenti, hogy igénytelen. Ez a fesztivál mindezek ellenkezőjét mutatta meg, és ha ilyen jól indult, miért ne válhatna világhírű fesztivállá...” – összegezte a REFLEX 3 gondolatiságát a fesztivál igazgatója, Bocsárdi László, kiemelve, hogy nem céljuk versenyezni a magas előadás- és meghívottszámmal bíró színházi fesztiválokkal.

További információk és részletes program a fesztivál honlapján.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Fesztivál Erdély Sepsiszentgyörgy Háromszék

Ajánlott bejegyzések:

  • Különös zenei kísérletek a fővárosban Különös zenei kísérletek a fővárosban
  • Ők lettek az év művészei Ők lettek az év művészei
  • Agykutató is fellép a magyar zenei fesztiválon Agykutató is fellép a magyar zenei fesztiválon
  • A kultúraközvetítés dimenziói A kultúraközvetítés dimenziói
  • Nőnek lenni Ceaușescu Romániájában Nőnek lenni Ceaușescu Romániájában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr587941906

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard