Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Új dimenziók: folytatódik a magyar sorozat

Új dimenziók: folytatódik a magyar sorozat

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 03. 18.
Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden
2025-06-23 11:34:56

Világsztárok, hazai kedvencek, több mint 200 fellépő, öt nagy színpad és négy napnyi megállíthatatlan buli

Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében
2025-06-21 06:00:00

Közös főzések, új kultúrák felfedezése, és egy jó ügy támogatása. Az UNICEF havonta egy új ország

további bejegyzések a szerzőtől »

Harmadik részéhez érkezett a Concerto Budapest koncertsorozata. Március 25-én, a Zeneakadémián a francia karmester és zeneszerző, Pierre Boulez előtt tisztelegnek.

Bár a 20. század második felének zenéjére páratlanul nagy hatással volt, Pierre Boulez életműve alig-alig ismert a magyar közönség előtt – legtöbb műve még el sem hangzott hazánkban. Ezen készül változtatni a Concerto Budapest az Új Dimenziók sorozat jövő heti hangversenyén.

Pierre Boulez (Fotó: stichtingpierreboulez.nl)
Pierre Boulez eredetileg matematikai tanulmányokat folytatott, 1942-ben viszont Párizsba költözött, ahol a francia főváros konzervatóriumába, ott pedig Olivier Messiaen osztályába került. Karmesteri pályáját jó húsz évvel ezután, 1966-ban kezdte el, 1969-ben vezényelte először a New York-i Filharmonikusokat, azt a zenekart, amelynek 1971-1977 között vezető karmestere lett. A XX. század legfontosabb zeneműveinek tolmácsolása mellett Mahler, Bruckner és Wagner műveiben is otthonosan mozog.


A Concerto Budapestnek köszönhetően három darabon keresztül nyerhetünk egy estényi bepillantást Pierre Boulez világába. Elsőként a legidősebb szerzemény, az 1974-75-ben íródott – és ahogy a cím is utal rá, Boulez társszerzőjének ajánlott - Rituel in memoriam Bruno Maderna hangzik el a Rácz Zoltán vezényelte zenekar előadásában. Az 1990-es évek közepén íródott Incises hosszú idő után az első zongoradarab volt, amit Boulez írt – a szerző azóta kétszer is átdolgozta, legutóbb 2001-ben. A Sur Incises című, az este zárásaként elhangzó, kéttételes darab már címében is utal rá, hogy az Incises zenei anyagán alapul, szerzője a művet az akkor 90 éves svájci dirigens és impresszárió, Paul Sacher tiszteletére írta.
Boulez 90
Új Dimenziók III.

Időpont: Március 25. 19:30

Helyszín: Zeneakadémia Nagyterem

Rituel – In memoriam Bruno Maderna
Incises (magyarországi bemutató)
Sur Incises (magyarországi bemutató)

Közreműködik:

Balog József, Borbély László, Fejérvári Zoltán – zongora
Sipkay Deborah, Polónyi Ágnes, Szilvásy Júlia – hárfa
Holló Aurél, Fábry Boglárka, Rostislav Sharaevskiy – ütőhangszerek

Vezényel: Rácz Zoltán

További információk és jegyvásárlás itt.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Koncert Zene Sorozatok Concerto Budapest Komolyzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr637942656

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard